Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 10 11
Mūsų šalį valdo mėgėjai ar profesionalai?
Niekada nesakiau ir nesakysiu, kad turiu ką nors prieš įvairių profesijų atstovus. Visos profesijos reikalingos ir naudingos, tik be abejo tam skirtose srityse. Sustokite bent sekundei ir pagalvokite, jeigu Jūsų vaiką mokykloje pradėtų matematikos mokyti tarkim žmogus baigęs meno mokyklą, arba lietuvių kalbos pamokas pradėtų vesti rusų kalbos mokytojas?? Ar tai būtų normalu? Manau viso to rezultatas būtų ne koks. Sutinku, kad žmogus išmano daug, bet ar tai gali būti profesionalu?

 

Mano manymu eiliniams Seimo nariams užtektų tik aukštojo išsilavinimo, bet tikrai ne ministrams, kurie valdo mūsų šalį! Tik pagalvokit, mūsų šalies Ministras pirmininkas - fizikas! Taip, tai sudėtingas ir sunkus mokslas, bet ar užtenka baigti fizikos mokslus, kad taptum Ministru? Manau ateina laikas baigti tokią tradiciją, kad partijos pirmininkas turėtų būtinai užimti Ministro pirmininko vietą, jeigu jo partija laimėjo rinkimus. Tai panašu į senovės laikus, kada kuri nors šalis užkariauja kitą šalį ir karaliumi tampa nugalėtojų lyderis. Tegul pirmininkas ir būna prie partijos vairo ir tikrai galės pasidžiaugti už tai, kad jo partija laimėjo ir jis gali būti patarėju toje srityje, kur daugiausiai išmano, arba tiesiog Seimo nariu. Nes tikslas pirmiausiai - tarnauti žmonėms ir žmonių gerovei!

 

Pasakykite Jūs man, kam protingam ir viską išmanančim žmogui reikalingi 13 patarėjų? Kiekvienas Seimo narys turi po 3 patarėjus. Ar bent suvokiate kiek žmonių yra išlaikoma iš mūsų mokesčių mokėtojų pinigų? Taip, personalo skaičius gaunasi ne mažas. Bet ar tapo geresnis gyvenimas patarėjų ir seimūnų dėka? Akivaizdu, kad ne. Vėl kalbos apie krizę, skolas ir pan.. Žinoma, kad iš krizės nepasitrauksime dar ilgai, kadangi išlaikyti tokį prabangų Ministrą pirmininką ir jo visą „šeimą" , bei Seimo narius su jų padėjėjais pakankamai sunku. Nepanašu, kad mūsų kaip mokesčių mokėtojų pinigai būtų išleisti atsakingai. Kaip palyginimą pateiksiu Islandijos pavyzdį, šios šalies Prezidentas turi tik 10 patarėjų svarbiausiais klausimais ir be to, pas Prezidentą gali apsilankyti bet kuris šalies pilietis, gali pasišnekėti norima tema ar užduoti rūpimus klausimus. Toks pagarbus bendravimas su šalies piliečiais priverčia iškelti klausimą, kas mes esame mūsų šalies Prezidentei? Visi žinome, kad Lietuvoje Prezidentą renka liaudis, mūsų tauta, bet ar ta liaudis gali užduoti bent kelis asmeninius klausimus ar pasišnekėti su Prezidentu? Na galiu pasakyti apie tai verta tik pasvajoti, kadangi mūsų valdžia ir liaudis yra atitolusi per daug, kad vyktų sklandus ir paprastas žmogiškas bendravimas.

 

Per visus nepriklausomybės metus buvo ir pakilimų ir nuopolių, tačiau drįstu sakyti, kad nuopoliai lenkia pakilimus. Politikai drabstosi purvais, kai tik artėja rinkimai, pačiais nešvariausiais būdais bando pavergti mūsų širdis. Mano manymu politikoje turėtų dirbti žmogus, kuris baigęs mokslus socialinėje srityje, kad jis suprastų socialines problemas, kad gebėtų jas spręsti ir kad jis mokytų kitus, o ne jį mokytų jaunesni padėjėjai. Kaip manote, kodėl Seimo nario padėjėjas privalo būti su aukštuoju išsilavinimu iš socialinių mokslų srities? O gi todėl, kad bent jie turėtų supratimą apie ką kalbama, kad jie padėtų spręsti klausimus, rašytų atitinkamas kalbas ir pan. Taip ir nutinka daug klaidų, daug neteisingų ir nereikalingų įstatymų kurie nuolat koreguojami, būtent dėl neišprusimo mes neturime gyvenimo kokį galėtume turėti.

 

Jeigu mūsų politikai būtų profesionalai, manau būtų išvengta daug didelių klaidų. Pateiksiu keleta pavyzdžių, kad mano kalba neatrodytų tik tušti žodžiai.

 

1. Derybose su ES ponas P. Auštrevičius, tuo metu 2001-aisiais metais Europos komiteto generalinis direktorius ir vyriausias derybininkas derybose dėl Lietuvos narystės ES, atsisakė sumažinti PVM, kurį jam siūlė sumažinti iki 5% ir didinti palaipsniui 15 metų bėgyje. Viso to pasiteisinimas buvo toks: „Lietuviai įpratę mokėti 18%." Ar tai normalu? Baisu, kai taip šneka mūsų šalies atstovas, kuris turi rūpintis savo šalies piliečiais ir jų gerove. 2. Dar viena didžiulė klaida - Ignalinos Atominės Elektrinės uždarymas. Už tai irgi reikia padėkoti tuo metu buvusiems valdantiesiems. Kodėl iš 10 šalių, kurios tuo metu įstojo į ES, tik Lietuva uždarė savo atominę elektrinę? Kodėl nei balkanų šalys nei Čekija to nepadarė? Juk buvo galimybės išlaikyti savo atominę elektrinę, tačiau būtent mūsų valdantieji nusprendė ją uždaryti. Kitos šalys rūpinosi savo šalies piliečiais ir to nepadarė. Kyla klausimas, kam dirba mūsų politikai, jei dabar turime mokėti 45ct. už elektrą ir brangiausiai mokame už dujas! Labai tikiuosi, kad daugeliui žmonių mano pastebėjimai ir nuoširdumas atmerks akis. Darosi pikta ir nepakenčiama, kai šalies valdymą galima palyginti su supuvusia teorija. Šalis, kuri skelbiasi esanti demokratinė ir laisva, surakino rankas ne vienam žmogui. Esame priversti tylėti, nes kai visuomenė prabyla, daugelis atsiduria įkalinimo įstaigose ir gauna tūkstantines baudas. Ir tai vien dėl to, kad išreškiame savo kaip laisvo piliečio nuomonę.

 

„Politikoje niekas neįvyksta atsitiktinai. Jei tai įvyko, gali lažintis, kad tai buvo suplanuota iš anksto." (Teodoras Ruzveltas)

Partija Tvarka ir Teisingumas

 

Šeškinės skyriaus pirmininko pavaduotojas

 

Anatolijus Larionovas