Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 10 18
Seime skinasi kelią O. Valiukevičiūtės iniciatyva stiprinti vaikų konstitucinių teisių apsaugą

Seimo Žmogaus teisių komitetas, apsvarstęs Seimo narės Onos Valiukevičiūtės pateiktas LR Bausmių vykdymo kodekso pataisas, kuriomis siekiama stiprinti vaikų konstitucinių teisų į apsisprendimo laisvę, neliečiamumą, garbę ir orumą apsaugą bei atsižvelgdamas į įvairių valstybės institucijų ypatingą dėmesį šiam projektui, nusprendė artimiausiu metu surengti diskusiją.

Jos metu tikimasi rasti pačius efektyviausius sprendimus, kaip maksimaliai apsaugoti vaikus nuo bet kokios seksualinio pobūdžio prievartos. „Teikiamu projektu pasiūliau nustatyti, kad lygtinai iš pataisos įstaigų nebūtų paleidžiami asmenys, nuteisti už nusikaltimus nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvei ir (ar) neliečiamumui: (t.y. už nepilnamečio asmens išžaginimą, seksualinį prievartavimą, privertimą lytiškai santykiauti, lytinės aistros tenkinimą su nepilnamečiu, nepilnamečio asmens tvirkinimą).

Dažnai stebimės kraupiomis istorijomis, kai lygtinai paleisti seksualiai išnaudoję vaikus nusikaltėliai grįžta į šeimas ir kartoja nusikalstamas veikas. Mano įsitikinimu, vaiko interesas yra viešas interesas, o nusikaltimai mažamečio seksualiniam neliečiamumui visam laikui palieka itin skaudžius padarinius vaiko psichikoje, todėl būtina pačiomis griežčiausiomis priemonėmis atgrasinti asmenis nuo tokio pobūdžio veikų" - įsitikinusi Seimo narė Ona Valiukevičiūtė.