Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 10 17
V.MAZURONIS GENERALINĖS PROKURATŪROS PRAŠO NUSTATYTI, KAS IŠŠVAISTĖ ES MILIJONUS

Penktadienį Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Generalinį prokurorą bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovą, prašydamas išsiaiškinti, kas kaltas ir kas turėtų asmeniškai atsakyti už iššvaistytas Europos Sąjungos investicinių fondų skirtas milijonines lėšas mazuto saugyklų statybos projektui įgyvendinti.

Iniciatyvos parlamentaras ėmėsi po to, kai šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog ES reikalauja grąžinti beveik 10 milijonų litų, skirtų kuro saugykloms statyti, mat jos 17 metų nebuvo panaudotos, projektas neįgyvendintas. Anot parlamentaro, itin dabar valstybei švaistytis milijoninėmis lėšomis dėl kažkieno aplaidumo ar galimai sąmoningai vykdytos nusikalstamos veikos, yra nedovanotina, todėl privalu tai kuo greičiau išsiaiškinti ir apginti viešąjį interesą.

 

„Tuo metu, kai valstybė išgyvena sunkmetį, kai spaudžiam visus piliečius nuo seno iki jauno taupyti, yra visiškai netoleruotina, jog iš valstybės biudžeto ES turėsime grąžinti mums ir taip labai brangius ir reikalingus dešimtis milijonų litų. Dar blogiau, kad tai turėsime padaryti dėl neaišku kieno neatsakingumo ar net galimo nusikaltimo. Todėl skubiai kreipiausi į atitinkamas institucijas, prašydamas pradėti ikiteisminius tyrimus ir išsiaiškinti, dėl kieno veiksmų arba neveikimo mes turime tokią situaciją ir kas privalo prisiimti asmeninę atsakomybę. Reikalauju apginti viešąjį interesą ir, nustačius kaltininką, ES reikalaujamą sumą išieškoti iš kaltininkų asmeninės sąskaitos", teigė Seimo narys V. Mazuronis.