Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Lapkričio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2829301234 
 567891011 
 12131415161718 
 19202122232425 
 262728293012 
Naujienos
 
2011 10 25
V. Mazuronis: „Lietuvai reikia naujos Konstitucijos, kuri iš tiesų tarnautų žmonėms“

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas ir opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis sako, kad šiandien, minint Konstitucijos dieną, yra labai gera proga pradėti kalbėti apie naują pagrindinį šalies įstatymą.

„1992 metais barikadų ir apsiausties dvasioje priimta Konstitucija kai kuriais atvejais jau trukdo visuomenei įgyvendinti naujus, jos daliai tekusius iššūkius. Šiandien yra pakankamai gera proga, pradedant dvidešimtus jos priėmimo metus, kalbėti apie naują pagrindinį šalies įstatymą - Konstituciją. Tai būtų dokumentas, kuris iš tiesų taptų visuomenės lūkesčius ir jos teises bei poreikius ginančiu dokumentu", - sakė V. Mazuronis.

 

Politiko teigimu, šiandieninė Konstitucija kai kuriais atvejais iš tiesų labiau tas teises riboja negu gina.

 

„Manau, kad daugelis šiandien Konstitucijoje įtvirtintų dalykų reikalauja rimtos peržiūros. Naujoje jos redakcijoje turėtų atsirasti stipresnės Prezidento institucijos galios, tiesiogiai renkami teisėjai, merai ir seniūnai, iš tiesų reali galimybė visuomenei rengti referendumus jai svarbiais klausimais", - tik keletą svarbių dalykų, dėl kurių galėtų apsispręsti visuomenė, vardijo „tvarkiečių" frakcijos vadovas Seime.

 

Pasak V. Mazuronio, Lietuvai reikia tokios Konstitucijos, kuri iš tiesų gintų visuomenę ir būtų žmonių Konstitucija. „Pripažinkime, kad šiandien kai kurios konstitucinės nuostatos jau riboja visuomenės teisę įgyvendinti pagrindinius tiesioginės demokratijos principus ir nebijokime šių nuostatų keisti", - kalbėjo politikas.