Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 10 25
Europa stovi tarp parako statinių, bet vis dar nori brūkštelti degtuką

Gerai išmoktos praeities pamokos gali tapti tiltu į sėkmingesnę ateitį. Ar jas išmoko ir ar įgyta skausminga patirtimi sugebės tinkamai pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) valstybės? Atsakymo į šį klausimą ieškota antradienį Europos Parlamente vykusioje diskusijoje apie pasibaigusį pirmąjį Europos semestrą ir pirmąsias jo pamokas.

 „Pirmosios krizės bangos patirtį įvertindamos ES institucijos bei bendrijos narės turėtų ne tik kitaip žvelgti į perspektyvą, bet ir kitaip vertinti šiandienę situaciją, bet to dažnai stinga", - teigia Europos Pralamento narys Prezidentas Rolandas Paksas.

Anot jo, šiandien Europa stovi tarsi tarp parako statinių, bet nepaisant to, kartais atrodo, jog reali situacija tarsi pamirštama ir pradedama čiupinėtis po kišenes, ieškant degtukų prisidegti popiečio cigarui. Lyg nebūtų niekas pasikeitę ir Europa galėtų, kaip anksčiau buvo įpratusi, mėgautis maloniais dalykais.

„Tačiau per pastaruosius keletą metų pasaulis gerokai pasikeitė. Direktyvos, kurios priimamos, nėra pakankamai veiksmingos priemonės įveikti kasdien kylančius naujus ir vis stiprėjančius senus iššūkius ekonomikos, finansų, socialinėse srityse. Žodžiai ir darbai skiriasi ir tai ne ką mažiau pavojinga negu žaisti su degtukais. Kai valstybės priverstos skirti milijardus gelbėti vienai šaliai ir kartu visai euro zonai, tačiau toje šalyje siekia milijardinių kontraktų ginklų prekybos srityje, tikėtis visų solidarumo bei supratimo yra sunku.

Šiandien pagrindiniu Europos Sąjungos dienotvarkės klausimu yra bedarbystės sąjungos šalyse mastas. Privalome kalbėti apie neatidėliotinas priemones ir programas, kurios įgalintų pačiais greičiausiais terminais nedarbo lygį sumažinti bent trečdaliu", - sako R.Paksas.

Jis prisipažino nesižavįs Europos Sąjungos lyderių susitikime pasiektu susitarimu dėl Europos bankų rekapitalizacijos. „Tai iš tiesų galėtų padėti bankams išgyventi dėl euro krizės patirtus nuostolius, tačiau šis sprendimas vargu ar prisidės prie socialinių įtampų, kurios kyla dėl nevienodų taupymo principų taikymo atskiriems visuomenės sluoksniams, bendrijos šalyse sumažinimo", - pastebėjo politikas.

Anot jo, taupyti galima tik tada, jeigu galima uždirbti. R.Paksas ragina Europos Komisiją numatyti ir pateikti konkrečius planus, kuriuose numatytos priemonės leistų padaryti pažangą įgyvendinant pagrindinius šiandienos ir artimiausios ateities tikslus: darbo vietų kūrimą, inovacijų įdiegimą, švietimo, energetikos ir socialinės įtraukties srityse.

Europos semestras - šešių mėnesių ES šalių ekonominės politikos koordinavimo ciklas. Jis buvo įvestas siekiant užkirsti kelią ekonomikos krizėms, panašioms į tą, kuri įvyko 2008-2010 m. Pirmasis semestras, prasidėjęs šių metų pradžioje baigėsi birželį. Jam pasibaigus, buvo patvirtintos konkrečioms bendrijos narėms skirtos gairės, į kurias valstybės turėjo atsižvelgti rengdamos savo šalių kitų metų biudžetus.

 

Tarp Lietuvai skirtų rekomendacijų - siūlymai priimti pensijų sistemos reformą įgyvendinančius teisės aktus, siekiant užtikrinti aktyvesnį dalyvavimą darbo rinkoje, siekiant pašalinti fiskalines paskatas nedirbti pensinio bei priešpensinio amžiaus žmonėms, didinti darbo rinkos lankstumą ir tuo tikslu keisti darbo kodeksą, imtis priemonių pagerinti verslo pradžios ir statybos leidimų išdavimo sąlygas bei didinti konkurenciją energetikos ir mažmeninės prekybos sektoriuose.