Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 11 14
K.KOMSKIS: KONSERVATORIAI IR SEIMO PIRMININKĖ NORI TURĖTI „KIŠENINĘ“ ANTIKORUPCIJOS KOMISIJĄ

Reaguodamas į konservatorių siekį pašalinti jį iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko posto, Seimo narys Kęstas Komskis šiandien surengė spaudos konferenciją, kurioje aiškiai išdėstė savo poziciją ir to priežastis.

Anot parlamentaro, yra trys pagrindiniai motyvai, dėl ko jis neįtiko valdantiesiems ir Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei. Antikorupcijos komisijos pirmininkas yra ne konservatorius, kas apsunkina jiems laisvai veikti šiose srityje ir patiems nuspręsti, kas korumpuotas, o kas ne. Be to, K.Komskis pajudino per daug neliestinų konservatorių partijai priklausančių ir jiems palankių asmenų, į viešumą iškėlė ne vieną rezonansinę bylą, tokią kaip vadinamoji „mailiaus byla", palietusi ir Žemės ūkio ministrą Kazimierą Starkevičių. Trečia, Seimo Etikos ir procedūrų komisija ir nepalanki Antikorupcijos komisijai bei jos pirmininkui šios išvada tebuvo tik priemonė pašalinti K.Komskį.

 

„Akivaizdu, kad nepalankus žmogus šitoje srityje itin apsunkina konservatoriams galimybes veikti. Juo labiau, kad aš nesu iš tų, kurie tyli. Komisijoje kiek įmanoma kovojom su stambiausios korupcijos apraiškomis ir tai nieko nebijodamas viešinau", spaudos konferencijos metu kalbėjo K.Komskis.

„Esu ne kartą minėjęs ir dar kartą galiu paminėti keletą rezonansinių bylų, kuriomis mes domėjomės, rinkome medžiagą ir pagal kompetenciją siekėme, kad stambiausių korupcijos atvejų bylos nebūtų numarintos. Tai ir Žemės ūkio ministerijos neskaidrūs neskelbiamų derybų būdu vykdyti viešieji pirkimai, ir elektroninės sveikatos projekto „E sveikatos paslaugos" įgyvendinimas, ir domėjimasis to paties Romualdo Visokavičiaus galimai neteisėtais veiksmais buvo gautos ES lėšos, ir teritorinių ligonių kasų sutarčių sudarymas, ligoninėms teikiamo kraujo kokybės bei Nacionalinio kraujo centro veiklos tinkamumo klausimai, valstybės įmonės poilsio namų „Baltija" privatizavimas ir daugelis kitų", teigė Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

Apie plačiai nuskambėjusios Etikos ir procedūrų komisijos išvadą dėl Antikorupcijos komisijos veiksmų, Seimo narys K.Komskis taip kalbėjo: „Seimo Etikos ir procedūrų komisiją pasitelkti saviems tikslams buvo nesudėtinga, nes juk ji jau kuris laikas dirba ne visos sudėties, sudaryta tik iš valdančiųjų atstovų ir jiems lojalaus A. Salamakino. Ar gali tokia komisija priimti objektyvius sprendimus? Tikrai nemanau. Tačiau blogiausia, kad ši Komisija, kurios sprendimai kažkodėl yra neginčijami, viršija savo kompetencijos ribas ir imasi prokuratūros vaidmens. Ne Seimo komisijai už teisėsaugos institucijas spręsti, kišosi į vykstantį „mailiaus bylos" ikiteisminį tyrimą Antikorupcijos komisija, ar ne", teigė K.Komskis.

Seimo narys patikino, kad jokio kišimosi į jokias bylas būti negalėjo, nes priešingu atveju tiek pirmininkas, tiek bet kuris kitas iš Antikorupcijos komisijos narių pagal galiojančią tvarką jau seniai būtų buvęs patrauktas baudžiamojon atsakomybėm pačių prokurorų iniciatyva.

„Vis dėlto didžiausią rūpestį visoje šioje istorijoje man kelia tai, kad konservatoriai, žaisdami tokius žaidimus su manim ir visa Antikorupcijos komisija, leis iš šios itin svarbios „mailiaus bylos" sausiems išlipti įtariamuoju laikomam R. Visokavičiui bei Žemės ūkio ministrui K. Starkevičiui. Beje, ši byla, mano giliu įsitikinu, jau yra sužlugdyta. Ir ne dėl ko kito, o būtent dėl Etikos ir procedūrų komisijos įsikišimo", teigė K.Komskis.Anot Seimo nario, akivaizdu, kad dabar Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai su Seimo Pirmininke priešakyje ieško Judo iš opozicijos, kuris parsidavęs sutiktų išduoti K. Komskį, esantį didžiausia kliūtimi šioje kovos su korupcija srityje.

„Kliūtis aš ne tik kaip norimos savo kišenėje turėti Antikorupcijos komisijos pirmininkas, bet ir kaip konservatorės Aurelijos Stancikienės politinis oponentas toje pačioje artėjančių Seimo rinkimų apygardoje. Ji labiausiai suinteresuota mane sukompromituoti ir sunaikinti kaip politiką. Kad tai yra ir veikiančio konservatorių klano, kurio šalininkė yra pati Irena Degutienė, siekiai, taip pat akivaizdu. Užtenka paminėti vien faktą, kad Aurelijos Stancikienės vyras Dalius Stancikas yra Seimo Pirmininkės patarėjas. Ar ir šioje vietoje tokia aukšta valstybės pareigūnė pasiduoda politiniams žaidimams, kuriuos diktuoja klanas, o ne teisėsauga ir teisingumas?" - teigė parlamentaras.