Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 17
SIEKIAMA SUGRIEŽTINTI ATSISKAITYMO UŽ ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJĄ TERMINUS
Europos Parlamentas šių metų vasarį priėmė direktyvą pagal kurią Lietuva ir kitos Europos Sąjungos valstybės iki 2013 m. pavasario savo nacionalinėje teisėje turi nustatyti reikalavimus, paspartinančius tarpusavio atsiskaitymus. Verslas ir valstybė su tiekėjais privalės atsiskaityti ne vėliau kaip per 60 dienų nuo prekių/paslaugų perdavimo, o už vėluojančius mokėjimus bus skaičiuojami didesni delspinigiai, nei privalu mokėti šiuo metu. „Iki šiol, o ypač pastaraisiais metais, su smulkiaisiais tiekėjais stambiosios įmonės ir valstybė elgiasi nesąžiningai - vilkina atsiskaitymo terminus, išsisukinėja nuo delspinigių, dirbtinai kelia problemas dėl tiekiamų prekių ar paslaugų, kad tik vėliau galėtų atsiskaityti. Ši Europos Parlamento priimta direktyva turėtų suvaldyti sąskaitų apmokėjimų vėlavimus, ginti kreditorių, ypač smulkiųjų įmonių, interesus. Tačiau kad šie direktyvos tikslai būtų pasiekti, mums reikia kuo skubiau jos nuostatas perkelti į nacionalinę teisę, o kaip žinote, ši procedūra mūsų valstybėje nuolatos vėluoja". - apie direktyvą, reguliuojančią atsiskaitymų terminus, kalbėjo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

Šios direktyvos įgyvendinimo pirmuosius žingsnius žengęs parlamentaras užregistravo Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo pakeitimo projektą, kuriame numatė, jog už pristatytą žemės ūkio produkciją užsakovai privalės atsiskaityti ne ilgiau kaip per 60 dienų.

 

„Susitikimų su ūkininkais metu pastarieji neslėpė pykčio, jog jie yra apgaudinėjami stambiųjų prekybos centrų, kuomet šie nenori ūkininkams sumokėti visos reikiamos sumos, argumentuodami prasta produkcijos kokybe. Smulkieji gamintojai ar perdirbėjai priversti bankrutuoti dėl nuolat atidedamų mokėjimų. Ūkininkai patyrę tokį nesąžiningumą savo produkciją parduoda užsienio supirkėjams, o mes, pirkėjai, norime pirkti lietuvišką prekę, jos neradę parduotuvėse liekame nepatenkinti. Tad tokia susiklosčiusi situacija ir skatina kuo greičiau įgyventi direktyvą, jog rinka nors kiek būtų stabilizuota.". - komentavo R. Žemaitaitis.

 

Seimo narys pažadėjo, jog šis įstatymo projektas yra tik vienas pirmųjų ir kad neužilgo registruos dar keletą įstatymų projektų, susijusių su atsiskaitymų terminais.