Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 11 17
Ir interneto erdvėje turi galioti teisiniai principai
Per labai trumpą laiką išpopuliarėjusios elektroninės ryšio priemonė tapo neatsiejama ne tik mūsų kasdienio gyvenimo, bet ir pasaulio ekonomikos dalimi. Spartėjanti plačiajuosčio ryšio plėtra pakeitė žmonių bendravimo įpročius, darbo ir verslo metodus, atvėrė naujas saviraiškos galimybes įvairiose srityse. Todėl auga ne tik šių paslaugų poreikis, bet ir kyla reikalavimai jų kokybei. Pagrindinės sąlygos jai sukurti - konkurencinga rinka, investicijos ir teisės aktų laikymasis. Šiandien neretai susiduriama su duomenų srauto blokavimu bei apribojimu, vartotojai dažnai patiria nepatogumų, norėdami keisti operatorių.

 

„Europos skaitmeninėje darbotvarkėje, plačiajuostis ryšys ir internetas yra ypač svarbūs veiksniai ekonomikos augimui, darbo vietų kūrimui ir Europos konkurencingumui pasauliniu lygmeniu. Europa tik tada galės visapusiškai panaudoti skaitmeninės ekonomikos galimybes, kai bus sudarytos palankios sąlygos gerai veikiančiai skaitmeninei vidaus rinkai. Manau, kad skaidrumas, paslaugų kokybė ir galimybė lengvai pakeisti operatorių yra neutraliam tinklui reikalingos sąlygos, užtikrinant pasirinkimo laisvę galutiniams vartotojams", - šią savaitę kalbėdamas Europos Parlamente vykusioje diskusijose dėl rezoliucijos dėl atviro interneto ir tinklo Europoje sakė europarlamentaras Juozas Imbrasas.

 

Anot jo, išsaugant atvirą internetą, kartu būtina teikti ir aukštos kokybės paslaugas bei laikytis teisės aktų, užtikrinančių teisę į intelektinę nuosavybę, žodžio laisvę bei laisvę užsiimti verslu. „Reikia šalinti kliūtis, su kuriomis susiduriama norint pakeisti operatorių. Išgyvendinti blokavimo ir ribojimo praktiką, diskriminaciją iš dominuojančią padėtį užimančio rinkos dalyvio pusės", - pabrėžė J.Imbrasas.

 

Europos Komisija (EK) siekia, kad internetas išliktų atviras, vienodai visiems patikimas ir prieinamas. Tokia nuostata įtvirtinta šių metų balandį paskelbtame EK komunikate.Europarlamento priimtoje rezoliucijoje pripažįstama, kad protingas duomenų srauto valdymas yra reikalingas, siekiant užtikrinti, kad dėl tinklo perkrovos problemų nebūtų nutrauktas galutinių vartotojų prisijungimas, bet pabrėžiama, kad interneto srautai turi būti valdomi skaidriai.