Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 22
R. PAKSAS: „SPRĘSDAMA „SNORO“ PROBLEMAS, VALSTYBĖ VERSLUI TURI NUTIESTI “ŽALIĄ GATVĘ““
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas sako, kad valstybė, šiandien spręsdama „Snoro" indėlininkų problemas, neturėtų pamiršti ir verslo.„Vyriausybė šiandien privalo garantuoti, kad banko problemos bus išspręstos su mažiausiais nuostoliais jo indėlininkams bei visai visuomenei. Tačiau pasirinktas kelias sudaryti sąlygas disponuoti tik 500 litų per dieną suma yra netinkamas verslui, kurio poreikiai yra kur kas didesni. Negalėdama atsiskaityti su savo partneriais, įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų, įmonė gali per keletą dienų ar savaitę atsidurti prie bankroto ribos. Manau, kad verslui turėtų būti nutiesta „žalioji gatvė" - galimybė laisvai disponuoti savo pinigais atsiskaitymams su partneriais ar sumokėti būtinus mokesčius", - sakė politikas. Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos bei Specialiajame finansų, ekonomikos ir socialinės krizės komitetuose dirbančio R. Pakso nuomone, Lietuvos bankas šiandien taip pat turėtų imtis papildomų priemonių, kurios stiprintų šalies finansų sistemą.

 

„Suprantu, kad Lietuvos Bankas užimtas krizės viename banke įveikimu, tačiau šiandien būtina įvertinti ir atidėjimus kituose Lietuvoje veikiančiuose bankuose, galbūt įpareigoti juos padidinti ar pasiūlyti kitus sprendimus, kurie suteiktų gerokai didesnes garantijas dėl visų šalies bankų tvirtumo, patikimumo bei visos šalies finansų sistemos stabilumo", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.

 

Politiko teigimu, valstybės institucijos taip pat turėtų kuo operatyviau nustatyti ir įvardinti priežastis, dėl kurių šalyje vis atsiranda galimybės kilti įvairaus pobūdžio finansinėms suirutėms bei nubausti kaltus asmenis.

 

„Visi puikiai prisimename prieš keliolika metų kilusius skandalus su EBSW ir kitus pinigus iš žmonių rinkusiomis firmomis, LAIB‘o, Vakarų ir kitų bankų krizę. Kas valdžioje ar kuri institucija tuos dalykus pražiūrėjo? Juk tas krizes sukėlę kalti asmenys taip ir nebuvo nubausti. Tokiems dalykams valstybė vieną kartą turi ryžtingai užkirsti kelią", - sakė R. Paksas.