Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 23
Pasirašytas susitarimas dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo didinimo

Seimo opozicinių frakcijų seniūnai ir profesinių sąjungų atstovai pasirašė susitarimą dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo nustatymo. Susitarime teigiama, kad skurdas Lietuvoje pasiekė grėsmingą lygį, į kurį pateko ir didelė dalis dirbančiųjų. Tokios situacijos toliau toleruoti negalima, todėl susitariama, kad minimalus mėnesinis atlyginimas būtų nustatomas 50 proc. einamų metų vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Todėl kiekvienais metais, tvirtinant Lietuvos Respublikos biudžetą, būtų nustatomas minimalus mėnesinio atlyginimo dydis, kuris įsigaliotų nuo kitų biudžetinių metų pradžios.

Po tokiu susitarimo tekstu pasirašė Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius, darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys, krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis, Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Aldona Jašinskienė, Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus, Lietuvos transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Antanas Ramanauskas, Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Angelė Griškevičienė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

 

„Šis įvykis yra labai svarbus. Juo buvo pasiektas bendras susitarimas tarp opozicinių politinių jėgų ir profsąjungų, kuris gins dirbančiųjų ir skurdžiausiai besiverčiančių žmonių teises. Tikime, kad šis pasirašytas tekstas neliks tik ant popieriaus, o bus kasmet realizuojamas. To visi bendromis jėgomis ir sieksime", teigė vienas iš susitarimo iniciatorių, frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis.