Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 23
Penktadienį „Tauragės kurjerio“ redakcijoje Seimo narys Remigijus Žemaitaitis visą dieną konsultavo rajono gyventojus įvairiais klausimais. Nors politikas rinktas Šilalės ir Šilutės vienmandatėje apygardoje, pasak jo, problemos visur panaš
Kaimynams pasisekė

 

 

R.Žemaitaitis praėjusį penktadienį dirbo išsijuosęs - per dieną jo priimamajame apsilankė 25 interesantai. Dauguma atėjusiųjų buvo tauragiškiai, bet tarp pageidaujančių gauti nemokamą teisininko konsultaciją atsirado ir ne vienas jurbarkiškis, raseiniškis. Ko gero, taikliausiai tos dienos nuotaikas „Tauragės kurjerio" redakcijoje apibūdino vienas interesantų:

 

- Va čia tai Seimo narys. Pasisekė šilališkiams, kad turi tokį Seimo narį, - išėjęs po konsultacijos, negalėjo atsistebėti tauragiškis Romualdas.

 

Problemos tęsiasi dešimtmečiais

 

 

Iš viso Seimo nario R.Žemaitaičio priėmimui užsiregistravo 25 žmonės. Nors buvo skelbiama, kad parlamentaras konsultuos teisiniais klausimais, daliai interesantų rūpėjo socialiniai, žemės atsiėmimo, socialinės globos ir kitokie klausimai. Kita dalis interesantų buvo „Tauragės kurjerio" puslapiuose aprašytų istorijų herojai. Tačiau buvo ir tokių, kurie iki šio priėmimo savo problemų nebuvo paviešinę. Vienas tokių buvo tauragiškis Vidas, daug metų kovojantis su kaimynystėje įsikūrusios asocialios šeimos atstovais.

 

- Praėjo šitiek metų, o niekas nesikeičia. Jau ir jų, ir mūsų vaikai užaugo, paskutinės atžalos rengiasi palikti gimtuosius namus, bet miesto valdžia nieko nei gali, nei nori daryti. Nė viena institucija, kurios slenkstį myniau, nė neketina „susitepti rankų". Bet juk turi būti tvarka ir kažkas privalo ja rūpintis, o gal aš klystu ir bergždžiai kaip tas Don Kichotas kovoju? - teiravosi Seimo nario tauragiškis.

 

R.Žemaitaitis sutiko, kad vyro išsakyta problema yra gaji ir išplitusi ne tik Tauragėje, bet visoje Lietuvoje. Teisininko manymu, institucijos turi galių, ir norint įmanoma nedorų žmonių kaimynams palengvinti jų dalią, padaryti jų vaikų gyvenimą šviesesnį. Tiek seniūnas, tiek policijos pareigūnai turi pakankamai galių taikyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas, kad kaimynas susitvarkytų savo teritoriją. Tauragė, kaip ir kiekviena savivaldybė, yra pasitvirtinusi savo švaros taisykles, kuriose numatyta atsakomybė ir asmenims, neprižiūritiems savo teritorijų.

 

Naujoji rinkliava - ydinga

 

Tauragės rajonoprieigosegyvenanti Danutė teigė esanti pasipiktinusi naująja atliekų rinkliava, jos metodika.

 

- Gyvename kaime, tad didžiąją dalį savo atliekų mes arba sudeginame (popierių, lapus), arba kompostuojame (žaliąsias atliekas, maisto likučius). Už ką aš turėčiau mokėti atliekų rinkliavos mokestį? - klausė interesantė.

 

R.Žemaitaičio nuomone, kaip ir kitose šalyse, taip ir Lietuvoje visi asmenys už buitinių atliekų išvežimą privalo mokėti, o aplinkos teršėjai turi būti baudžiami.

 

- Žmonės turi teisę gyventi sveikoje aplinkoje. Bendrovėms, tvarkančioms atliekas, privaloma teisingai atlyginti. Tačiau negalima leisti, kad prisidengiant kova už švarą ar dideliais kaštais iš gyventojų būtų renkami neteisėti mokesčiai. Taryba patvirtinusi rinkliavą, kurios dydis priklausys ne nuo to, ar savininkas yra teršėjas ir kiek gausiai jis teršia, o nuo to, ar jis yra savininkas ir kokio dydžio nekilnojamojo turto turi. Paprasčiau sakant, žmogus gali negyventi paveldėtoje ar pirktoje sodyboje arba name, tačiau mokėti mokestį už šiukšles privalės nuo turimų pastatų ploto. Kita vertus, jei asmuo ir teršia aplinką atliekomis, jam mokėti nereikės, jei jis nėra pastatų savininkas, o jo statiniai nuosavybės teise nėra registruoti. Tokia tvarka yra diskriminacinio pobūdžio, bet tikiuosi, gyventojai kreipsis į teismą ir kartu pastarojo prašys kreiptis į Konstitucinį teismą, prašydami išaiškinti, ar tokia tvarka nepažeidžia žmonių interesų.

 

R.Žemaitaitis mano, kad rajono valdžiai nesuvokiamos ES direktyvos, kurios įtvirtina principą, kad už komunalines atliekas privalo mokėti atliekų teršėjas, t. y. žmogus, o ne plotas. Išsivysčiusios valstybės, tokios kaip Prancūzija ar Vokietija, šitokių mokesčių netaiko ir niekada neplanavo.

 

Tauragėje iki šiol nėra sutvarkyta atliekų rūšiavimo sistema, šiam procesui įgyvendinti trūksta konteinerių, nėra patvirtintos komunalinių atliekų konteinerių išdėstymo schemos, neatskirti komunalinių atliekų srautai tarp fizinių bei juridinių asmenų, nėra vieningo komunalinių atliekų tvarkymo strateginio plano.

 

Seimo nario nuomone, reikėtų remtis kitų valstybių patirtimi ir mokestį už atliekas skaičiuoti pagal būste realiai gyvenančių ar šią vietą kaip gyvenamąją deklaruojančių žmonių skaičių. Tokia sistema būtų socialiai teisingiausia bei teisėta.

 

Rajono valdžiai priėmus sprendimą dėl atliekų rinkliavos pagal turimo turto plotą Tauragėje atliekų vežimas bei atsiskaitymo tvarka gali pakvipti kriminalu, o atliekų išvežimą administruojančiai įmonei užsidegtų „žalia šviesa" lobti gyventojų sąskaita. Beje, pagal šiuo metu veikiančius atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus lyg tyčia palikta spragų, kad valdininkai galėtų juos interpretuoti savaip.

 

- Panašu, kad rajono valdžiai terūpi tik besaikis pelno troškimas eilinių žmonių sąskaita. Tai patvirtina ir noras priiminėti šitokius sprendimus, - teigė R.Žemaitaitis.

 

Politikas pastebėjo, kad Tauragės valdžios priimtas normatyvas niekaip neskatins gyventojų atliekas rūšiuoti. O atliekų rūšiavimas yra vienas svarbiausių aplinkosaugos uždavinių ateinančiais metais.

 

Atlyginimo paieškos

 

 

Kita interesantė Valerija guodėsi teisininkui, kad iki šiol neatgauna buvusiuose „skaičiukuose" uždirbtų pinigų.

 

- Dingo ir mano uždarbis, ir mano vyro, kuris jau 10 metų ilsisi ramybėje, ir mano brolienės. Būčiau neatėjusi konsultacijai, jeigu ne viešas bankroto administratoriaus gyrimasis, kad su visais darbuotojais atsiskaityta, - pyko „Tauragės kurjerio" skaitytoja.

 

R.Žemaitaitis priėmimo metu paskambino minimam asmeniui ir paprašė, kad šis peržiūrėtų teismo sprendimą bei informuotų pas jį konsultacijai atėjusią tauragiškę kiek įmanoma greičiau.

 

Pas teisininką pagalbos kreipėsi ir tremtinės statusą turinti Algimantė. Tauragiškė pageidavo gauti jai priklausančią vienkartinę našlaitės pensiją, kurios per gyvenimą taip ir nesulaukė. R.Žemaitaitis pažadėjo atsakymą pateikti per 2-3 savaites.

 

Dauguma klausimų - teisiniai

 

 

Tauragėje gyvenanti Irena Seimo nariui pateikė du klausimus: dėl žemės ir dėl neteisingai vandentiekiui mokamų įmokų. Nors pirmojo klausimo nagrinėjimas užėmė daugiau laiko, teisininkas leido interesantei suprasti, kad šiuo klausimu vargiai bebus galima pagelbėti. O štai klausimas dėl už vandenį sumokėtų įmokų ir vandenį tiekiančios įmonės reikalavimai sumokėti įmokas už tą patį vandenį dar kartą sukėlė parlamentaro susidomėjimą. Artimiausiu metu R.Žemaitaitis dėl to ketina kreiptis į Energetikos komisiją.

 

Visas būrys tauragiškių pas Seimo narį atvyko tik kaip pas teisės žinovą - jiems knietėjo sužinoti, kaip dera elgtis jų asmeninės bylos atveju.

 

Teisės ir teisėtvarkos komiteto Seime narys R.Žemaitaitis, apibendrindamas pirmąjį susitikimą su Tauragės rajono gyventojais, stebėjosi jų aktyvumu. Tiek daug interesantų krašte, kuriame jis faktiškai nėra žinomas, politikas teigė nesitikėjęs. Todėl į kitą susitikimą parlamentaras tauragiškius ketina pakviesti sausio mėnesį.