Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 29
„Tvarkiečiai“ dėl verslo problemų susitiks su Ūkio ministru R. Žyliu

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcija šiandien pakvietė į susitikimą Ūkio ministrą Rimantą Žylių aptarti, kaip ir kokiomis priemonėmis valdžios institucijos neatidėliodamas galėtų padėti valstybės valdomoms bei privačioms verslo įmonėms, kurios patiria problemas dėl „Snore" įšaldytų savo lėšų. „Jeigu šiandien galima būti sąlyginai ramiems dėl apdraustų indėlių, tai įmonės kasdien susiduria vis su didesnėmis problemomis, negalėdamos naudotis savo pinigais. Verslui kyla problemos dėl atsiskaitymų su partneriais, įmonės negali mokėti atlyginimų darbuotojams, po savaitės kitos gali būti priverstos stabdyti gamybą. Būtini neatidėliotini sprendimai. Norime ministrui pasiūlyti keletą galimų, o taip pat išgirsti, ką šioje situacijoje jau padarė ar siūlys padaryti Ūkio ministerija", - sakė Seimo narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas Almantas Petkus.

 

Politikas neseniai kreipėsi į premjerą A. Kubilių ir Vyriausybę, siūlydamas jai garantuoti dėl „Snore" įšaldytų pinigų problemų patiriančiam verslui už kreditus apyvartinėms lėšoms.

 

"Gerai, kad šiandien Lietuvoje veikia indėlių draudimo sistema ir didžioji dalis indėlininkų pinigų yra apsaugota. Juos žmonės atgaus. Tačiau Vyriausybė, skyrusi 15 milijonų litų savivaldybėms, kurių pinigai liko „Snore", turėtų nepamiršti ir privataus ar valstybės valdomo verslo, kuris šiandien dėl įšaldytų lėšų bankrutuojančiame banke pateko į sunkią padėtį. Jeigu laiku nebus imtasi konkrečių sprendimų, problemos augs kaip sniego kamuolys. Kad neprasidėtų grandininė reakcija, lydima įmonių bankroto ir masinių darbuotojų atleidimo, būtini skubūs žingsniai ir valstybės parama verslui", - sakė Seimo narys.

 

Jo teigimu, vienas iš galimų sprendimo būdų taip pat galėtų būti galimybė įmonėms leisti naudotis savo lėšomis ir banko bankroto procedūros metu.

 

„Jeigu reikia, nedelsiant pakeiskime įstatymus, kitus teisės aktus taip, kad sąskaitas „Snore"‘ turėjusios įmonės galėtų kuo greičiau naudotis savo pinigais būtiniausioms ūkinėms operacijoms. Trinktelėti durimis daug proto nereikia. Dabar gi įspūdis toks, kad trinktelėta neapsižiūrėjus, kad tarp durų ir staktos buvo ne vienas kitas pirštas, bet keliolika rankų. Jeigu valdžia jas per smarkumą ir neapsižiūrėjimą sulaužė, tai dabar tegu bent gipsą uždeda", - sakė A. Petkus.