Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 11 29
OPOZICINĖS FRAKCIJOS PRADEDA KALBĖTIS APIE LAIKINOSIOS TYRIMŲ KOMISIJOS DĖL KOMERCINIŲ BANKŲ PRIEŽIŪROS STEIGIMĄ

Šiandien opozicinių „Tvarkos ir teisingumo", Darbo partijos ir Socialdemokratų partijos frakcijų seniūnai sutarė pradėti konsultacijas dėl galimybės ir konkrečių žingsnių kartu inicijuoti laikinosios tyrimų komisijos dėl Lietuvos komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir banko „Snoras" klientų interesų apsaugos užtikrinimo sudarymą. Anot parlamentarų, steigti tokią Komisiją būtų tikslinga reaguojant į Lietuvos banko sprendimą paskelbti banką „Snoras" nemokiu ir kreiptis į teismą dėl bankroto procedūros iškėlimo.

Jų teigimu, įvertinant finansų ir kredito sektoriaus strateginę svarbą šalies nacionaliniam saugumui, būtina išsiaiškinti, ar galiojantys teisės aktai bei Lietuvos banko vykdoma bankų priežiūra užtikrina bankų sistemos stabilumą, patikimumą, efektyvumą ir saugumą, bei imtis priemonių, kurios ateityje pasirūpintų efektyvia bei savalaike Lietuvos komercinių bankų priežiūra. Šiuos klausimus siūloma steigti laikinoji komisija ir spręstų.„Manau, kad būtent parlamentiniame lygyje turėtų būti nustatoma, ar teisės aktai, reglamentuojantys Lietuvos komercinių bankų ir specializuotų bankų bei užsienio bankų, veikiančių Lietuvos Respublikoje, veiklą bei priežiūros tvarką yra pakankami, kad turėtume stabilų, patikimą ir saugų bankų sistemos funkcionavimą.

Svarbu išsiaiškinti ir tai, ar Lietuvos komercinių bankų priežiūrą vykdančios institucijos iki „Snoro" paskelbimo nemokiu buvo efektyviai veikiančios. Galiausiai galbūt būtina imtis kokių priemonių, kad būtų užtikrinta maksimali visų banko „Snoras" klientų interesų apsauga ir tinkama valstybės institucijų veiksmų kontrolė. Todėl manau, kad šių opozicinių frakcijų sutarimas pradėti svarstyti galimybę kurti tokią komisiją yra teisingas ir sveikintinas dalykas", teigė frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.