Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 11 29
„Tvarkiečiai“ siūlo Vyriausybei nepalikti šone ir verslo, turinčio problemų dėl „Snoro“ bankroto

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Almantas Petkus šiandien kreipėsi į premjerą A. Kubilių ir Vyriausybę, siūlydamas jai garantuoti dėl „Snore" įšaldytų pinigų problemų patiriančiam verslui už kreditus apyvartinėms lėšoms. "Gerai, kad šiandien Lietuvoje veikia indėlių draudimo sistema ir didžioji dalis indėlininkų pinigų yra apsaugota. Juos žmonės atgaus. Tačiau Vyriausybė, skyrusi 15 milijonų litų savivaldybėms, kurių pinigai liko „Snore", turėtų nepamiršti ir privataus ar valstybės valdomo verslo, kuris šiandien dėl įšaldytų lėšų bankrutuojančiame banke pateko į sunkią padėtį. Ūkio ministras R. Žylius kalba apie tris dešimtis įmonių, kurios gali bankrutuoti. Manau, kad problemos mastas yra gerokai platesnis. Būtini skubūs žingsniai ir valstybės parama, jeigu nenorime sulaukti grandininės reakcijos, kai prasidės įmonių bankrotai, masiniai atleidimai iš darbo ir kitos problemos", - įsitikinęs Seimo narys.

 

A. Petkus siūlo, kad Vyriausybė suteiktų garantijas gaunant kreditą apyvartinėms lėšoms kituose šalies bankuose toms „Snoro" banke sąskaitas turėjusioms įmonėms, kurios šiandien atsidūrė prie nemokumo ir galimybių įvykdyti įsipareigojimus savo partneriams ribos, negali sumokėti atlyginimų ar įsigyti gamybai būtinos žaliavos.

 

„Manau, kad šiandien Vyriausybė neturėtų bijoti rizikuoti šimtamilijoninėmis garantijomis tam, kad verslas, o kartu ir valstybė galėtų išvengti milijardinių nuostolių ateityje. Juk sakoma, kad šykštus moka du kartus, tad pašykštėjusi paprasto sprendimo, kuris net nereikalauja papildomų lėšų šią akimirką, vykdomoji valdžia rizikuoja, kad nuostoliai bus gerokai didesni negu dvigubai", - kalbėjo politikas.