Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 12 02
Žinome alternatyvą premjero siūlomam PVM didinimui ar naujų mokesčių įvedimui

Atsiliepdami į finansų ministrės Ingridos Šimonytės teiginį, kad niekas neteikia alternatyvių finansų reformos projektų, todėl bus svarstomas tik vienas PVM didinimo ir naujų mokesčių įvedimo variantas, Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas" nariai kviečia ministrę ir visą Vyriausybę susipažinti su jų siūlomu progresinių mokesčių įstatymu, kurį „tvarkiečiai" šiandien ketina dar kartą užregistruoti.

Seimo narių siūlomas mokesčių įstatymo paketas, anot frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūno Valentino Mazuronio, yra iš esmės atnaujintas ir patobulintas dar prieš pusmetį teikto progresinių mokesčių įstatymo projekto variantas bei puiki alternatyva premjero ir finansų ministrės siūlomai mokesčių didinimo sistemai bei kitų naujų mokesčių įvedimui, kas iš esmės tik dar labiau pakenktų būtent sunkiausiai besiverčiantiems Lietuvos piliečiams.

 

„PVM mokesčio didinimas yra visiškai nepriimtinas, pirmiausia, dėl to, kad jis yra vartojimo mokestis ir socialiai neteisingas. Šis mokestis labiausiai smogtų vidutines ir žemas pajamas gaunantiems žmonėms ir būtų beveik nejuntamas turtingiausiems piliečiams. Jeigu mes norime siekti didesnio ar mažesnio socialinio teisingumo mūsų valstybėje, turime vieną kartą baigti tuščias politines diskusijas ir ryžtingai įvesti aiškią bei skaidrią progresinių mokesčių sistemą, kuri mažintų socialinius skirtumus, iš tikrųjų būtų teisingesnė bei galėtų lanksčiai spręsti biudžeto problemas, kurių šiandien mes turime daug ir dar daugiau galime turėti ateityje. Todėl įvesti progresinius mokesčius yra vienintelė galima ir teisinga alternatyva", ‑ teigė frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.