Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2011 12 06
R. PAKSAS: "KASDIEN TURIME KOVOTI UŽ SAVO ISTORIJĄ, SAVO KULTŪRĄ IR SAVO VALSTYBĘ"
Partijos Tvarka ir teisingumas vadovybės kelionių po Lietuvą maršrutuose praėjusią savaitę buvo Aukštaitija. Šįkart savo įspūdinga bažnyčia bei bajorišką didybę menančiais pastatais „tvarkiečius" pasitiko Rokiškis.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys R, Prezidentas Rolandas Paksas savo vizitą šiame Aukštaitijos mieste pradėjo padėdamas gėlių prie vienintelio per okupacijos metus išlikusio skulptoriaus R. Antinio sukurto ir tarpukaryje Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui pastatyto paminklo.

 

Vėliau Rokiškio krašto muziejuje, įkurtame buvusiame bajorų Tyzenhauzų dvare, vyko susitikimas su Rokiškio rajono savivaldybės meru Vidmantu Kanopa, muziejininkais ir visuomenininkais.

 

Svečiai apžiūrėjo ir muziejuje jau nuo 1998 metų nuolat veikiančią prakartėlių ekspoziciją, kuri kasmet pasipildo įvairių tautodalininkų, vaikų ir netgi fizinę ar protinę negalią turinčių žmonių darbais. „Mes privalome tausoti, branginti ir visus supažindinti su savo kultūra. Juk kultūra yra būtent tas dalykas, ant kurio stovi valstybės ir tautos pamatai", - sakė R. Paksas. Europarlamentaras muziejininkams pažadėjo tarpininkauti, kad muziejaus eksponatų paroda būtų surengta ir Europos Parlamente.

 

Beje, labai simboliška, kad beveik prieš 8 metus Lietuvos Respublikos prezidentas Rolandas Paksas pasirašė įsipareigojimą globoti muziejų kaip Aukštaitijos kultūros centrą. Pasak Egidijaus Vilimo, šis raštas tuomet atvėrė investicijų muziejui galimybes ir todėl pelnytai šiandien galima prisiimti dalį indėlio prie Rokiškio krašto muziejaus, kaip patraukliausios turizmo vietovės, apdovanojimo.

 

Didingame Tyzenhauzo dvare, kur galima aptikti unikalių to meto drabužių parodą, paveikslus ir netgi vieną iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių Sofijos Tyzenhauzaitės rankraščių, R. Paksas su Rokiškio rajono meru V. Kanopa kalbėjo apie miesto ir rajono problemas, savivaldos institucijų veiklą. Meras pasidžiaugė, kad dirbant bendroje koalicijoje su „tvarkiečiais" , rajono politikams pavyksta rasti pačius priimtiniausius ir visuomenei palankiausius sprendimus.Susitikime su partijos skyriaus nariais R. Paksas, kalbėdamas apie rinkimų programos projektą, akcentavo kertinius jos dalykus: tautiškumą ir patriotizmą, tiesioginę demokratiją, socialinį teisingumą. „Bent aš norėčiau Europos Sąjungą matyti kaip sąjungą narių su saugoma jų unikalia kultūra", - sakė pirmininkas.

Kalbėdamas apie tai, kaip valstybėje įgyvendinti tiesioginę demokratiją, R. Paksas sakė, kad tik tuomet, kai žmonės, pasinaudodami informacinėmis technologijomis, patys tvirtins rajonų tarybų sprendimus arba kuriamus ir taisomus šalies įstatymus, tie sprendimai maksimaliai atspindės jų valią, sumažės įstatymų leidyboje korupcijos, nesąžiningo lobizmo, per paslėptą reklamą perkamo viešosios nuomonės formavimo.

Politiko vertinimu, tai, kad Lietuvoje vis mažiau socialinio teisingumo, labai gerai atspindi ir didelis skirtumas tarp turtingų asmenų ir likusios visuomenės dalies. „Ir šis skirtumas dėl valstybę šiandien valdančių politikų veiksmų ne tik nemažėja, bet dargi didėja. Jis gimdo emigraciją, nusikalstamumą, nusivylimą. Turime kiekvienas siekti tai pakeisti. Privalome patikėti, kad nuo kiekvieno iš mūsų pozicijos ir sprendimų priklauso valstybės ir jos žmonių likimas", - kalbėjo R. Paksas.Partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo narys Valentinas Mazuronis sakė, kad, nors tvarkiečiai yra sukūrę paketą dokumentų, kaip taupant biudžetą įgyvendinti reikšmingas socialinio teisingumo nuostatas, šiandieniniame Seime tas paketas valdančiųjų pritarimo nesulaukia.

V.Mazuronis patvirtino, kad tvarkiečių frakcija kardinaliai nesutiko su PVM didinimu (tai dar labiau didintų socialines žirkles), prieštarauja, kad pensininkams tebūtų atstatytos pensijos tik 50 proc. buvusio lygio. „Juk ir 100 procentų atstatytos pensijos jau nebepadengs patiriamų išlaidų dėl pabrangusių energetinių resursų ir būtinųjų prekių". Taip pat tvarkiečiai nesutiks su 4 proc. biudžetinio sektoriaus asignavimų mažinimu, nes pirmiausia toks mažinimas palies žmonių algas", - sakė V. Mazuronis.