Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 12 08
Kodėl A.Zuoko pažadai - skiriasi nuo darbų?

Eidami į savivaldybių rinkimus Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija įsipareigojo vilniečiams, kad bus skatinamas ir remiamas smulkus bei vidutinis verslas, šeimos verslo plėtra, mažinami mokesčiai, gerinamos kitos sąlygos verslui. Tačiau pasirodo, kad koalicijos programinės nuostatos buvo tik pažadai rinkėjams popieriuje, siekiant laimėti rinkimus ir paimti valdžią mieste. Atėjus į valdžią - viskas daroma atvirkščiai.Dar vasaros pradžioje Vilniaus valdžia aktyviai skubino smulkaus verslo kioskų, kurie stovi S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, savininkus savomis lėšomis pakeisti senus ir pastatyti naujus pavilijonus. Verslininkai sutiko vietoje 25 kioskų pastatyti 17 pavilijonų.

Pasisamdė architektus, parengė prekyvietės atnaujinimo projektą, sudarė darbų planą, supirko statybines medžiagas (apie 150000 litų sumai) ir aktyviai rengėsi pradėti statybą.Birželio mėnesį "nugriaudėjo griaustinis" - A. Zuokas ėmė ir persigalvojo. Jis pareiškė, kad nereikia, jog verslininkai statytų pavilijonus - tai padarys pati savivaldybė.Visas verslininkų įdėtas darbas ir lėšos nuėjo šuniui ant uodegos. Kioskų savininkų bandymai susitikti su meru A. Zuoku ir aptarti klausimus dėl nuostolių atlyginimo buvo neišgirsti. Savivaldybės administracijos pareigūnai pareiškė, kad dėl kompensacijų verslininkams negali būti ir kalbos.Toks pats likimas ištiko ir Gedimino prospekte prekiaujančius smulkiuosius verslininkus. "Sekmadienio turgelis" veikė du metus. Jame buvo pardavinėjami ūkininkų pagaminti pieno bei mėsos produktai, medus, bandelės, rankdarbiai vilniečių tarpe turėję didžiulę paklausą.Tačiau A. Zuokas nusprendė atimti iš vilniečių šį turgelį, pareikšdamas, kad tokiai prekybai prospektas netinka.

Dar vieną priežastį valdininkai nurodė, kodėl "Sekmadienio turgelis" turi išnykti, tai ekologiškų autobusų kursavimas Gedimino prospektu nuo Seimo rūmų iki Senamiesčio, kuriems turgelis trukdo.Pasidomėjus autobusais važiuojančių keleivių sriautu, matyti, kad autobusai važiuoja pustuščiai. Sunku suvokti tokius A. Zuoko sprendimus, kuomet nuolat buvo aiškinama, kad Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija Vilnių padarys europietišku miestu, kuriame savaitgaliais šurmuliuos mugės, vilniečiai ir miesto svečiai galės nusipirkti vietinės gamybos ūkininkų pagamintų prekių, gyventojai iš miesto rajonų bus išvilioti į centrą.Čia pateikti tik du pavyzdžiai, o jų galima išvardinti daug, kaip meras A. Zuokas, būdamas atsakingu pareigūnu "vykdo" savo duotus pažadus vilniečiams.Kyla klausimas, ar galima pasitikėti tokiu žmogumi?

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narysBronius Cicėnas