Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 12 11
Prabangos mokesčiai ar akių dūmimas
Naujiena - ir vėl girdime apie naujus mokesčius. Šį kartą norima apmokestinti prabangos dalykus - automobilius, jachtas ir panašius dalykus.

 

Vakaro žiniose konservatorius dienos komentare teigė, kad prabangus automobilis bus laikomas tas, kurio galia viršins 150kw. Galima pagalvoti, kad tarkime 1991 metų BMW markės automobilis, kurio variklis 150kw. bus laikomas prabangiu? Nors tokio automobilio kaina svyruoja nuo 3000 iki 5000Lt.

 

Kokiu tikslu mums pučiama migla į akis su tokiais siūlymais? Gal čia prieš rinkiminė akcija? Čia tik geras būdas nukreipti dėmesį nuo negrąžinamų pensijų senjorams.

 

Sakoma, kad Lietuvoje jachtų yra apie 700vnt. Neabejotinai dauguma jų likusios nuo Sovietų laikų.

 

Paklausus, kodėl nori apmokestinti nekilnojamą turtą, nors žmonės ir taip jau sumoka pakankamai mokesčių perkant būtą ar namą, taigi atsakymas maždaug buvo toks - „kas turi prabangius namus tie dažniausiai linkę verstis šešėline ekonomika ir slepia mokesčius". Ar tai normalu girdėti iš konservatoriaus Seimo nario V. Matuzo? Gal pirmiausiai reikia išmokti kovoti su šešėline ekonomika?

 

Aš asmeniškai visiškai pritariu, kad reikia apmokestinti turtingų žmonių prabangą. Bet neteisinga kaltinti žmones ir teigti, kad jie užsiima nelegaliomis veiklomis vien dėl to, kad jie gerai uždirba.

 

Negalima atmesti ir tokios prielaidos, kad šis įstatymas nebus pasiteisinęs. Taip sprendžiu iš mūsų politikų kalbų ir atsakymų į klausimus. Per visą interviu laidą Seimo narys V. Matuzas neatsakė nei į vieną užduotą klausimą. Tai kaip galima tikėti?

 

Tai tik puikus būdas nukreipti dėmesį nuo vyriausybės klaidų, kurios skurdina žmones. Galiu drąsiai teigti, mūsų vyriausybė nemoka valdyti šalies, nesugeba susitvarkyti su 3mln. gyventojų neturinčia šalimi. Tai parodė ir banko „Snoras" žlugimas. Maža to sugebėjo dar apkaltint žmones. Ūkio ministro žodžiais, reikia žiūrėti, "kam patiki pinigus". Todėl apie kompensavimą, viršijantį apdraustą indėlių dalį, ar apie banke prarastas verslininkų lėšas net ir nėra ko kalbėti. Jei vyksta tokie dalykai, kam reikalinga tokia vyriausybė, kuri nesugeba laiku susitvarkyti su iškilusiomis problemomis ir neapgina savo šalies gyventojų interesų bei palieka juos likimo valiai.

 

Kada ateisim prie tiesioginės demokratijos ir progresinių mokesčių? Tai liks tik retorinis klausimas...

Partija Tvarka ir Teisingumas
Šeškinės skyriaus pirmininko pavaduotojas
Anatolijus Larionovas