Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 04 05
R. Paksas: “Vyriausybės ataskaita – dar vienas rankų miklumo pavyzdys”
"Vyriausybė, pristatydama savo veiklos praėjusiais metais ataskaitą, manipuliuoja vienais skaičiais, kitus, jai nepalankius, apdairiai nutylėdama. Kaip sakoma, jokios apgaulės, tik rankų miklumas. Nors jeigu iš tiesų ekonominė situacija šiek tiek ir pasikeitė į geresnę pusę, tai tik dėl to, kad dabartinė Vyriausybė tam jau nepajėgė pasipriešinti", - vertindamas A. Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės pateiktą praėjusių metų ataskaitą, sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko teigimu, deklaratyvios frazės šiame dokumente iš tiesų slepia anaiptol ne pačius sėkmingiausius dabartinės Vyriausybės veiklos metus. „Paimkime opiausią šiandienos problemą - nedarbą. Džiaugiamasi, kad šiandien jis mažesnis, lyginant su 2010 metais. Mažėjimas, remiantis oficialia statistika, yra 16 tūkstančių. Tuo tarpu iš Lietuvos per metus emigravo 83 tūkstančiai, tad apie kokį nedarbo mažėjimą galima kalbėti?" - stebėjosi politikas.

 

R. Pakso teigimu, Vyriausybės veiklos rezultatus 2010 metais reikėtų lyginti ne su keletu pirmų šių metų mėnesių, bet su ankstesniais metais.

 

„Suprantama, toks palyginimas nėra naudingas valdantiesiems, bet jis labai aiškiai parodo, kad girtis tikrai nėra kuo. Nedarbas 2008 metų pabaigoje nuo 74 tūkstančių išaugo iki 312 tūkstančių 2010 metų pabaigoje. Vidutinis darbo užmokestis šalies ūkyje 2010 metais, lyginant su ankstesniais, taip pat mažėjo, na, o tai, kad buvo optimizuotos 8 Vyriausybei pavaldžios institucijos ir atsisakyta 23 pareigybių, vargu ar galima vertinti kaip įgyvendintus pasižadėjimus pašalinti biurokratines kliūtis verslui", - kalbėjo „tvarkiečių" lyderis.

 

Europos Parlamento narys R. Paksas atkreipė dėmesį, kad vertinant Vyriausybės veiksmus Europos Sąjungos strategijos „Europa 2020" kontekste, ministrų kabineto veikla anaiptol nebuvo orientuota į esminius šios strategijos tikslus: siekti gyventojų užimtumo, pertvarkyti energetiką, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį.

 

„Vienas iš esminių tikslų, į kurias orientuojamos nacionalinės valstybės - siekti, kad gerokai sumažėtų ant skurdo ribos gyvenančių asmenų. Tačiau per 2009-2010 metus socialines pašalpas Lietuvoje gaunančių asmenų skaičius išaugo beveik 200 procentų. Nesumažėjo ir žemiau skurdo ribos gyvenančių šeimų - Lietuvą šioje srityje, kaip ir anksčiau, „aplenkia" tik Latvija, Rumunija ir Bulgarija. Optimizmo neprideda ir tai, kad tik 7 procentai iš šiuo metu savo namų ūkio padėtį šalyje vertinančių žmonių sako, kad per metus ji truputį pagerėjo, 40 procentų - kad nepasikeitė, 38 sako, kad truputį pablogėjo, o 15 procentų namų ūkių ta finansinė padėtis labai pablogėjo. Tad apie kokią sėkmingą Vyriausybės veiklą galima šiandien kalbėti? Ji yra absoliučiai nesėkminga, didinanti socialinę atskirtį ir toliau skurdinanti Lietuvą", - sakė politikas.

 

Partija Tvarka ir teisingumas