Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 12 17
R. Paksas: „Vietoje Vyriausybės prabangos mokesčio – triskart didesnis mokestis už vandenį“

„Naujų mokesčių labirintuose paklydusi Vyriausybė milijardo litų vertės biudžeto skylę nusprendė užpilti vandeniu. Taip, taip, būtent vandeniu. Kartu su biudžetu antradienį ketinama pateikti Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo papildymą, kuriuo mokesčio tarifą už požeminį vandenį, tiekiamą gyventojams bei pramonės įmonėms, siūloma padidinti vidutiniškai tris kartus. Išaugus šiam mokesčiui, vandens kaina gali išaugti 30-40 centų. Iki šiol labiau naktimis taikiusi apiplėšti šalies žmones, Vyriausybė tai nusprendė tai padaryti jau ir vidury baltos dienos", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Iš tiesų Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 1 ir 2 priedų pakeitimo įstatymo projektą Vyriausybės vardu teikiantis premjeras A. Kubilius ir aplinkos ministras G. Kazlauskas siūlo jį svarstyti kartu su Lietuvos Respublikos 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu antradienio Seimo posėdyje.

 

R. Paksas ironizavo, kad vandens mokestis keičia žadėtą prabangos mokestį, nes valdžia apsižiūrėjo, kad šį Lietuva moka jau seniai.

 

„Moka šiai Vyriausybei nuo pat jos valdymo pradžios. Nes prabanga iš tiesų reikia laikyti ne du šimtus litų palūkanų nuo turimų indėlių, bet tokius ministrus ir Seimo narius, kuriems tie du šimtai litų atrodo prabanga, ir kurie iki šiol tebėra savo vietose. Sumokėtas jau ne vienas milijardas litų. Dar šimtus milijonų žmonės sumokės ir kitais metais. Bent jau toks įspūdis pažvelgus į vis naujais mokesčiais ramstomo valstybės biudžeto formavimą", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas lyderis, R. Paksas.

 

Politiko teigimu, ir paskubomis pateiktas įstatymo projektas dėl vandens tarifo pakėlimo, ir visos diskusijos dėl svarbiausio kitų metų valstybės finansinio dokumento dar kartą parodė, kad valdančios partijos niekada neturėjo valstybės vystymosi, jos tolesnės raidos bei sudėtingos ekonominės krizės įveikimo strategijos, bet nuolat karštligiškai bandė kamšyti biudžeto spragas brangiomis paskolomis ir naujais mokesčiais.

 

„Kitų metų biudžetas - ne išimtis. Per tris metus net per pusę žingsnio nepriartėta prie svarbių mokesčių, sveikatos ir socialinės srities, valstybės valdymo reformų, verslo skatinimo. Iš vienos pusės lyg ir pagriebtas „tvarkiečių" pasiūlyto progresinius mokesčius įtvirtinančių dokumentų projektas, tačiau kita ranka jis atidėtas pavasario sesijai. Visa vyriausybės veikla - balansavimas dėl išlikimo valdžioje, savo sprendimais priešinant vieną visuomenės grupę su kita, siekiant valstybės problemas spręsti labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų - pensininkų, jaunų mamų, bedarbių - sąskaita", - įvertindamas Vyriausybės veiklą, sakė R. Paksas.

 

„Tvarkiečių" lyderio teigimu, partijos atstovai Seime neketina pritarti siūlomam biudžeto projektui. „Kaip jau esame sakę jo svarstymo pradžioje, jis turėjo būtį orientuotas į verslo skatinimą, investicijų atėjimą, racionalų ES piniginių lėšų panaudojimą, vidaus vartojimo atsigavimą. Ką turime šiandien - dar vieną mostą taupymo žirklėmis per visus prievarta taupyti vėl verčiamus Lietuvos žmones. Tokiems žingsniams niekada nepritarėme ir nepritarsime", - sakė R. Paksas.