Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 01 03
Emigracija jau kelią realų pavojų valstybės nacionaliniam saugumui

„Emigracijos mastai pastaruoju metu tokie, kad tai jau kelia tiesioginį pavojų valstybės nacionaliniam saugumui. Dar dešimtmetis kitas tokios politikos - ir valstybės gali paprasčiausiai nelikti. Manau, kad būtina nieko nelaukiant rinktis Valstybės gynimo tarybai, kuri turėtų svarstyti emigraciją skatinančias priežastis ir įpareigotų valdžios institucijas jas pašalinti", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Remiantis naujausiais statistikos duomenimis, kurios pateikia Europos Komisija, emigracijos mastai iš Lietuvos per praėjusius metus buvo didžiausi tarp ES valstybių. Remiantis pačių šalies piliečių deklaracijomis, 2011 metais iš šalies išvyko apie du procentai jos gyventojų.Emigracijos mastas per pastaruosius tris metus nepaliaujamai auga. Jei 2009 metais Lietuvą paliko 0,8 procento, tai 2010 m. jau antra tiek - 1,6 procento gyventojų. 2011 metais emigracija padidėjo 0,4 procentinio punkto.„Vadovaujantis Valstybės gynimo tarybos įstatymu, viena iš tarybos funkcijų yra nustatyti strategines krizių valdymo gaires.

Emigracija yra ne tik ekonominės krizės, apėmusios visą pasaulį, išdava, bet ir labai aiški valdžios negebėjimų tvarkytis valstybėje iliustracija. Juk su ne ką mažesnėmis ekonominėmis problemomis susiduria ir kaimyninės šalys, tačiau tokių emigracijos mastų ten nėra. Nedarbas, kuris vėl pradėjo augti, ir emigracija, kuri auga nuolat, yra dvi esminės problemos, kurias spręsti būtina nieko nebelaukiant", - kalbėjo R. Paksas.

Politiko teigimu, emigraciją mažinantis veiksnys galėtų būti verslo skatinimo programos, mokesčių lengvatų taikymas sukuriantiems naujas darbo vietas, užsienio investicijų pritraukimas palankia, stabilia ir paprasta mokesčių sistema.„Galimybė dirbti ir užsidirbti, įsigyti ir išlaikyti būstą, užtikrinant normalų pragyvenimą šeimai - juk būtent dėl šių dalykų stygiaus lietuviai šiandien palieka Tėvynę. Yra pakankamai būdų ir priemonių tuos dalykus užtikrinti, tereikia tik politinės valios ir valdančiųjų noro atsigręžti į esmines valstybės ir jos piliečių problemas", - sakė „tvarkiečių" lyderis, europarlamentaras R. Paksas.