Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 01 04
R. PAKSAS: „IŠ ŠILUMOS TIEKĖJŲ VILNIUJE BŪTINA NEDELSIANT ATIMTI LICENCIJĄ“

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas kreipėsi į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkę V. Korsakaitę, reikalaudamas nedelsiant panaikinti šilumą vilniečiams tiekiančios bendrovės „Vilniaus energija" licenciją. „Šilumą vilniečiams tiekianti bendrovė, pateikdama vilniečiams nerealias sąskaitas už šildymą, aiškiai parodė savo tikrąjį veidą, kuriame ryškus svarbiausias bruožas - bet kokiais, net ir neteisėtais būdais, turtėti šilumos vartotojų sąskaita. Tokiems dalykams vieną kartą reikia ryžtingai užkirsti kelią ir tai privalo padaryti institucija, kuri kontroliuoja šilumos tiekėjus", - sakė R. Paksas.

 

Politiko teigimu, Valstybinės energetikos inspekcijos atlikto tyrimo metu konstatuota, kad „Vilniaus energija" sąskaitas už vilniečiams pateiktą šilumą išrašė už ilgesnį laikotarpį ir neteisingai nurodė mokėtiną kompensaciją. Tai aiškus ir neginčytinas LR Šilumos ūkio įstatymo 30 straipsnio 13 dalies 3 punkto pažeidimas.

 

„Teisės aktai įpareigoja šilumos tiekėjus šilumą tiekti nustatytomis kainomis ir nustatyta tvarka. Tuos dalykus bendrovė pažeidė. Neatmestina prielaida, kad tai daroma ne pirmą kartą, tik pirmą kartą paaiškėjo. Siekiant išvengti, kad įmonė nebepiktnaudžiautų savo dominuojančia padėtimi, o vilniečiams šiluma būtų tiekiama tik įstatymais griežtai nustatyta tvarka bei kaina, pirmininkės aš paprašiau, kad komisija panaikintų šilumos tiekėjo licenciją „Vilniaus energijai", - sakė R. Paksas.

 

Politiko teigimu, siekiant apsaugoti šilumos vartotojų viešąjį interesą, užkirsti kelią galimoms tolesnėms šilumos tiekėjų manipuliacijoms, toks sprendimas turi būti priimtas nedelsiant.

 

„Vartotojus tuoj pasieks sąskaitos už šilumą gruodžio mėnesį. Ar esame garantuoti, kad jos bus teisingos? Manau, kad ne. Šilumos tiekimą vilniečiams nedelsiant turi perimti „Vilniaus šilumos tinklai", o tolesnius žingsnius dėl nustatytų pažeidimų turi žengti teisėsaugos institucijos. Na, o ši situacija yra akivaizdus įrodymas, kad šilumos tiekimas privalo būti sugrąžintas į valstybės ar savivaldybių rankas", - sakė Europos Parlamento narys R. Paksas.