Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 01 09
R. PAKSAS: „ŠALIN RANKAS NUO A. SABONIO – PIRMIAU REIKĖTŲ IŠSIAIŠKINTI SAVO DARŽE“

„Valstybės ir savivaldos institucijų nesusikalbėjimas, skirtingu laiku priimti vienas kitam prieštaraujantys teisės aktai, teismų sprendimai, bandant aiškintis, ar su legendinio Lietuvos krepšininku A. Saboniu siejami pastatai pastatyti teisėtai ar neteisėtai - štai prie ko atvedė žaidimas teise ir teisingumu. Pirmiausiai reikėtų patraukti rankas nuo Sabonio ir valdžiai išsiaiškinti savo darže", - vertindamas Vyriausybės pastangas šiandien rasti saliamonišką sprendimą tarp sveikos logikos ir Aukščiausiojo Teismo sprendimo nugriauti pastatytus statinius, sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. Politiko teigimu, valstybė ar jos vardu veikiantys valdininkai negali nei su verslu, nei su piliečiais elgtis vieną dieną jiems taikydami vienas taisykles, o kitą dieną - jau kitas.

 

„Sveiku protu nesuvokiama, kad bet kurią dieną bet kuris Lietuvos pilietis gali atsidurti dviprasmiškoje situacijoje. Pavyzdžiui, bus pripažinta, kad namas, kurį pradėjote statyti prieš dešimt metų turėdamas visus leidimus, pastatytas neteisėtai.Nes, pasirodo, per tą laiką buvo pakeisti keli įstatymai ir panaikinti dokumentai, pagal kuriuos išduoti minėti leidimai. Formaliai, remiantis įstatymo raide, pagal teisės normas namą lyg ir reikėtų nugriauti, tačiau ar tai teisinga? Manau, kad ne", - įsitikinęs R. Paksas.

 

Jo teigimu, greta koja kojon turinčios žengti teisės ir teisingumo sąvokos šiandien viena nuo kitos yra nutolusios mažiausiai šviesmečio atstumu.

 

„Visuomenė siekia ir nori gyventi teisingai, tačiau anaiptol ne pagal norų ir įgeidžių teisę, kuri šiandien dėl įvairių priežasčių sukuriama Lietuvos teismuose. Visiems reikia tokios teisės, kuri pirmiausiai reikštų teisingumą", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.

 

Pasak politiko, šiandien valstybė turi rasti tokius sprendimus, kad visuomenei šiuo konkrečiu atveju nereikėtų mokėti už neprotingų sprendimų, kuriuos padarė vieno ar kito lygio valdininkai, pasekmes.