Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 01 09
Cinizmo viršūnė: pavertė įkaitais, o vadina kaimynais

„Vis mes - kaimynai", - teigiama televizijos eterį užtvindžiusioje „Vilniaus energijos" reklamoje. „Neduok, Dieve, tokios kaimynystės, kaskart pagalvoji šitą reklamą išvydęs. O nepastebėti jos neįmanoma, nes visur pilna. Bepigu reklamuotis, kai lauke nešalta, o sąskaitos už šildymą - vis didesnės. Bet kokie specialistų siūlymai ir bandymai atpiginti šilumą miestuose, kuriuose ją tiekia pavadinimą pakeitusios ‚rubikono" grupės įmonės, atsimuša lyg žirniai į sieną. Ką ten specialistai - net gamta prieš „rubikoninkus" bejėgė: nors už lango tikra žiema nė nekvepia, gyventojai už šilumą verčiami mokėti daugiau nei siaučiant speigui ir šalčiui.

 

O „Vilniaus energijos" darbuotojai iš TV ekranų tyrais veidais juos ramina: taigi, viskas gerai, visi mes - kaimynai. Geriau jau sakytų tiesiai šviesiai: esate mūsų įkaitai ir necypaukit, nes išpirkos už jus niekas nesiūlo.

 

Norit atsijungti nuo centralizuotos šildymo sistemos? Nueisite kryžiaus kelius ir greičiausiai nieko nepešite, nes įstatymų nuostatų, besąlygiškai palankių centralizuotos šilumos tiekėjams, keisti niekas neskuba. Siūlote išnuomotus šilumos ūkius perduoti eksploatuoti savivaldybėms? Bet siūlymo negirdi tie, kieno valioje tokį sprendimą priimti. Nors mūsų Vyriausybė, pademonstravusi neregėtą ryžtą nacionalizuojant ir skelbiant „Snoro" banko bankrotą, galėtų tokį ryžtą pademonstruoti ir šioje srityje. Neabejoju, kad ryžtingi sprendimai, grąžinant išnuomotus šilumos ūkius savivaldybių žinion, sukeltų daug mažiau abejonių nei valdžios veiksmai „Snoro" bankroto istorijoje.

 

O kol to nedaroma šilumininkų labui skurdinamų gyventojų pyktis malšinamas tyrimais ir nieko gero nežadančiomis jų išvadomis. Kažin, ar daug kas Lietuvoje tiki grasinimu, kad „Vilniaus energijai" gali būti atimta licencija? Labiausia tuo, matyt, netiki pati „Vilniaus energija", kuri Energetikos inspekcijai aiškinantis lapkričio sąskaitų pagrįstumą, nė nemanė sumažinti savo apetito, teigdama, kad ir sąskaitos už gruodį bus ne mažesnės.

 

Ir kam jai save varžyti? Kol įvairios inspekcijos bei komisijos atliks su lapkričio šilumos kaina susijusius tyrimus, šiųmetis šildymo sezonas bus besibaigiantis ar visai pasibaigęs, šilumininkų pelnas išaugęs tiek, kad užteks ne tik abejotinai savai reklamai televizijoje, bet ir dosniam politinių kampanijų finansavimui. O rinkimų metais jis taip rūpi... Gerokai labiau ne gyventojų piniginės, kuriose, apmokėjus šildymo sąskaitas, lieka tik žvangantys centai.

 

Šilumininkams yra paliktos laisvos rankos, išrašinėjant norimo dydžio sąskaitas, manipuliuojant painiomis jų apskaičiavimo metodikomis. Taip ant gyventojų pečių kraunamos ir neva likusios senos skolos, o sau kaupiami nauji pelnai.

 

Jei vietoj ilgalaikių tyrimų būtų priimtas konkretus sprendimas grąžinti gyventojams už šilumą permokėtas sumas ar įskaičiuoti jas į kito mėnesio sąskaitas, o, kol vyksta tyrimai, sustabdyti „Vilniaus energijos" licenciją, šilumos tiekimo funkcijas perduodant kitai įmonei, niekinantis „rubikonininkų" tonas, bendraujant su gyventojais ir specialistais, pasikeistų.

 

Juk įprastai taip ir būna: kilus įtarimams, kad įmonė ar asmuo įvykdė neteisėtą veiklą, jų veikla sustabdoma. Kodėl „Vilniaus energija" tai negalioja, nors Energetikos inspekcija ir pareiškė radusi įrodymų, kad lapkričio sąskaitos vilniečiams išrašytos neteisėtai?