Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Lapkričio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2829301234 
 567891011 
 12131415161718 
 19202122232425 
 262728293012 
Naujienos
 
2012 01 09
„TVARKIEČIAI“ RAGINA SEIMO NARIUS SKUBIAI RINKTIS Į NEEILINĘ SESIJĄ

„Aplinkybės, kuriomis iš Vyriausybės likviduoto „Snoro" banko pervesta apie 16 milijonų litų dar prieš paskelbiant jo bankrotą, gula į taip ir neatsakytų klausimų bankroto eilę. Šis atvejis kelia labai rimtus įtarimus, kad bankroto administratorius pirmiausiai pasirūpino savo atlygiu už darbą, kurio dar nebuvo ir pradėjęs, o ne visais indėlius turėjusiais Lietuvos piliečiais bei įmonėmis ir įstaigomis. Tai skandalas, kurio aplinkybes būtina kuo skubiau nuodugniai ištirti ir tam būtina kuo skubiau sudaryti parlamentinę tyrimo komisiją", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. Seimo opozicijos lyderio Valentino Mazuronio teigimu, „tvarkiečiai" taip pat jau pradėjo konsultacijas su kitų opozicinių partijų vadovais dėl galimos neeilinės sesijos darbotvarkės, kurioje be parlamentinės komisijos dėl „Snoro" bankroto sudarymo iš naujo, taip pat būtų svarstomi ir naujos aukštojo mokslo įstatymo nuostatos.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcija Seime dar lapkričio mėnesį, iš karto po „Snorui" paskelbto bankroto, siūlė sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, tačiau keleto balsų persvara šiam pasiūlymui nebuvo pritarta.

 

„Tad jeigu dabar matome tokį atvejį, ar iš tiesų nėra teisybės tose kalbose, kad kai kurie įtakingi visuomenės ir verslo veikėjai atsiėmė savo lėšas iš banko ar jas pervedė kitur? Aš noriu priminti, kad Seimo nariams taip ir nebuvo pateikta prašoma tokio pobūdžio informacija", - sakė „tvarkiočių" frakcijos vadovas Seime V. Mazuronis.

 

R. Pakso vertinimu, jeigu po šio skandalingo atvejo Seimo dauguma ir toliau apsimes, kad nieko neįvyko ir prieštaraus tokios komisijos sudarymui, gali reikšti tik viena - pastangas nuslėpti tiesą.

 

„Tai bus akivaizdus pavyzdys, kad Seimo nariai prisidėjo prie neskaidraus ir vis daugiau abejonių keliančio sprendimo spręsti ne vieno šalies komercinio banko problemas, bet vieno ar keleto užsienio piliečių asmeninius interesus. Po tokio pavyzdžio lieka tik vienas kelias - visuomenė tokiam Seimui galėtų pigių skrydžių bendrovėje nupirkti bilietą tik į vieną pusę", - sakė R. Paksas.