Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 01 18
V. MAZURONIS: „KADA „ŠEŠĖLIS“ Į NELAISVĘ PAIMS PREMJERĄ IR FINANSŲ MINISTRĘ?“

„Ši valdžia akivaizdžiai pralaimėjo pačių skelbtą kovą su „šešėliu" ir tai įrodo biudžeto nesurinkimą iliustruojantys skaičiai. Šešėlinė ekonomika įveikė ir Vyriausybės vadovą A. Kubilių, ir finansų ministrę I. Šimonytę. Dabar belieka spėlioti, kada po laimėtos kovos „šešėlis" abu politikus paims į nelaisvę", - sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, partijos frakcijos Seime seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis. Jo teigimu, viešai paskelbti duomenys apie tai, kad per praėjusius metus į valstybės biudžetą nesurinkta beveik pusė milijardo litų labai akivaizdžiai iliustruoja neįgalią ir valstybei tik kenkiančią dešiniųjų daugumos Vyriausybės politiką.

 

„Konservatoriai pasmerkti pralaimėti kovą su šešėline ekonomika jau vien dėl tos priežasties, kad būtent Vyriausybės sprendimais kuriama kuo palankesnė terpė jai klestėti. Naivu manyti, kad padidinus akcizus, sumažės akcizinių prekių kontrabanda. Dar vienas veikiantis rentgeno aparatas pasienyje kelią kontrabandai užkirstų dešimt kartų geriau negu nuolatinės valdančiųjų kalbos apie kovą su šešėliu ir kontrabanda", - įsitikinęs V. Mazuronis.

 

Politikas atkreipė dėmesį ir į kitą problemą: vis didesnė dalis visuomenės ir verslo įmonių prekes ir paslaugas jau perka nebe Lietuvoje, bet Lenkijoje ar net Vokietijoje.

 

„Kelto bilietas į abi puses nekainuoja ir šimto litų, kai kurių maisto produktų, kitų vartojimo prekių kainos kone per pus mažesnės negu Lietuvoje. Iš valstybės emigruoja ne tik žmonės, bet jau ir pinigai - ir dėl abiejų dalykų kaltė tenka būtent šiandienės Vyriausybės ir Seimo daugumos politikams, priėmusiems valstybės piliečiams nepalankius sprendimus", - sakė V. Mazuronis.