Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 01 24
R. PAKSAS: GAL GERIAU ŠI VYRIAUSYBĖ TEGU ĮVEDA PRIVALOMĄ VIENKARTINĘ RINKLIAVĄ VALDŽIAI, O NE KURIA VAIRUOTOJŲ PAŽYMĖJIMŲ KEITIMO PLANUS

Šiandien Vyriausybei svarstant sprendimą įpareigoti daugiau kaip pusę milijono gyventojų pasikeisti galiojančius vairuotojo pažymėjimus, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas ironizavo, kad ši vyriausybė galėtų vieną kartą nustatyti savo valdžios rinkliavos mokestį ir nebeieškoti įvairių būdų tarsi ir teisėtai ištraukti žmonėms iš kišenių jų sunkiai uždirbamų litų. „Gal valdantiesiems būtų gerokai paprasčiau nustatyti, metinę, sakykime, tūkstančio litų rinkliavą už galimybę turėti tokią Vyriausybę ir neerzinti žmonių nei vairuotojų pažymėjimų keitimais, nei naujais mokesčiais už automobilius, nei pasiūlymais išsipirkti daugiabučių šilumos punktus. Sumokėjai - ramu ir žmogui, ir biurokratams jokio papildomo darbo", - juokavo R. Paksas.

 

Politikas Vyriausybės ketinimus įpareigoti keisti iki 2033 metų Europos Sąjungos šalyse dar galioti galinčius vairuotojų pažymėjimus vadina akiplėšišku valdžios pasipinigavimu, tarnyste įvairioms lobistinėms grupėms ir papildomos finansinės naštos užkrovimu ir taip sunkiai galą su galu suduriančiai visuomenei.

 

„Kone kasdien brangsta degalai, maisto produktai, komunalinės paslaugos, o šiandien valdžia yra nusiteikusi iš daugiau kaip pusės milijono vairuotojų išlupti mažiausiai po 150 litų. Maždaug tiek kainuos įvairios pirmos pagalbos suteikimo, sveikatos pažymos, naujas vairuotojo pažymėjimas. O kiek žmonės praras sveikatos ir laiko eilėse dėl visų šių dalykų išdavimo? Ir kodėl tai reikia daryti būtent dabar?", - retoriškai klausė R. Paksas.

 

Europarlamentaro teigimu, Vidaus reikalų ministerijos atstovų pateikiami argumentai, kad taip bus užkirstas kelias vairuotojų pažymėjimų klastojimui, yra nerimtas argumentas.

 

„Pavyzdžiui, 2007 metais ES šalyse buvo nustatytas tik 41 atvejis, kai Lietuvos piliečiai į tikrus vairuotojo pažymėjimus bandė pakeisti padirbtus. Tad gal nereikėtų vadovautis visiškai nelogišku principu uždrausti ugnį vien dėl to, kad nuo jos kartais kyla gaisrai. Nėra jokio reikalo skubėti keisti dar daugiau kaip du dešimtmečius galioti galinčius vairuotojų pažymėjimus. Nebent tokių pasiūlymų iniciatoriai siekia ne tik patenkinti verslo lobistus, bet galbūt su jais ir pasidalinti iš žmonių surinktais milijonais", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.

 

Beje, po 2008 metų rinkimų suformuota dešiniųjų vyriausybė seno pavyzdžio vairuotojų pažymėjimus keisti buvo užsimojusi jau pirmais 2009 metų mėnesiais, net buvo parengtas Vyriausybės nutarimo projektas. Vėliau jis nugulė Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijų stalčiuose. Dabar jam bandoma suteikti antrąjį kvėpavimą.