Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 01 27
SEIMO NARYS K.KOMSKIS: AR „E SVEIKATA“ PLĖTROS PROJEKTAS – TIK DAR VIENAS KETINIMAS „IŠPLAUTI“ MILIJONUS?
Šiandien Seimo narys, Antikorupcijos komisijos narys „tvarkietis" Kęstas Komskis kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, siūlydamas šiai pasidomėti Sveikatos apsaugos ministerijos rengiamo daug lėšų pareikalavusio, tačiau iki šios vis dar neįgyvendinto, neveikiančio projekto „E sveikata" plėtros projektu „E recepto plėtra".. Ano parlamentaro, jau pats sumanymas plėsti neveikiantį projektą, kelia rimtų įtarimų. „Seimo Antikorupcijos komisija ne kartą yra nagrinėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmus ar neveikimą, įgyvendinant projektą "E-Sveikata", kuriam iš Europos Sąjungos ir Valstybės biudžeto jau yra išleista apie 30 mln. litų. Nors į šį projektą jau investuota didelė pinigų suma, sugaišti keleri metai, tačiau projektas neįgyvendintas. Iki šiol neatsakytas klausimas, kas kaltas dėl tokių didelių lėšų iššvaistymo, tačiau nepaisant to SAM toliau tęsia abejotino skaidrumo veiklą. Panašu, kad šis projektas bus tik dar vienas pinigų plovimo atvejis. Juk ką SAM ruošiasi plėtoti, jei iki šiol nėra veikiančios jokios projekto „E-Sveikata" dalies? Yra ir daugiau klausimų ir abejonių keliančių detalių", teigė Seimo narys K.Komskis.

 

Anot K. Komskio, šį SAM investicinį projektą parengė konkurso būdu atrinkta kompanija „Ernst & Young". Kyla abejonių dėl šios kompanijos pasirinkimo skaidrumo, nes pasižiūrėjus į „Investicinio projekto parengimo konkurso sąlygas" matyti, jog laikas, per kurį turi būti parengtas investicinis projektas, yra nerealiai trumpas. Dėl šios priežasties kyla įtarimų, kad dar prieš paskelbiant tokios apimties konkursą, laimėtojas, konkurso tikslas ir rezultatai jau iš anksto buvo žinomi. Be to, iš sveikatos sistemos specialistų yra gauta signalų, kad parengtas investicinis projektas yra paviršutiniškas, neatitinkantis lūkesčių ir jo diegimas ateityje gali sukelti sisteminių problemų.

 

Parlamentaro duomenimis, planuojamam projektui ketinama skirti apie 7 milijonus litų. VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai projekto paraiška jau pateikta.