Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 02 02
V. Mazuronis: „Jei ši Vyriausybė neišdrįs padidinti minimumo, tą rudenį padarys kita“

„Kreipiuosi į visus ministrų kabineto narius, kviesdamas vadovautis sveika logika ir teisėtais visuomenės lūkesčiais šiandien svarstant klausimą dėl minimalios mėnesinės algos padidinimo. Suprantu, kad vieno laisvo instituto argumentai gali būti šventi vienam ministrui, iš to instituto atėjusiam, tačiau kiti galėtų įsiklausyti ir į kitokius argumentus. Juk juos išsako keli šimtai tūkstančių tik 670 litų į rankas gaunančių žmonių", - sako Seimo opozicijos lyderis, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas ir „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis. Politiko teigimu, siūlomos Darbo kodekso pataisos, kad minimali mėnesinė alga sudarytų bent pusę šalies vidutinio darbo užmokesčio yra būtina sąlyga sudaryti mažiausiais pajamas gaunantiems žmonėms bent iš dalies padengti augančias maisto produktų, degalų ir komunalinių paslaugų kainas ir bent šiek tiek priartinti Lietuvą prie kitų Europos valstybių.

 

„Kai skurdo rizikos riba ir minimalus atlygis už darbą yra beveik vienoda, Lietuva atrodo itin keistai tarp kitų Europos bendrijos narių. Europos Sąjungoje Lietuva pagal minimalų atlygį už darbą užima trečią vietą nuo galo po Bulgarijos ir Rumunijos. Septyniolikoje šalių jis didesnis", - sakė politikas.

 

V. Mazuronio teigimu, pavyzdžiui, Britanijoje minimali mėnesio alga didesnė penkis kartus, Airijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ar Olandijoje - šešis, Liuksemburge - net septynis kartus.

 

„Jeigu šie faktai Vyriausybės nariams akių nebado, ji nenori ir nesiekia rasti bendros kalbomis su profesinėmis sąjungomis ir visuomene, tai vienas iš pirmųjų kitos Vyriausybės žingsnių rudenį bus minimalios algos didinimas būtent iki mūsų dar rudenį pasiūlyto dydžio", - sakė V. Mazuronis.