Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 02 08
Efektyvesnei kovai su smurtu artimoje aplinkoje yra būtinas glaudesnis tarpinstitucinis bendradarbiavimas

Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė O. Valiukevičiūtė dalyvavo Policijos departamento inicijuotoje diskusijoje, skirtoje aptarti teisines bei organizacines priemones, kurios padėtų efektyviau vykdyti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatas. Susitikime dalyvavo Lietuvos policijos bei policijos padalinių vadovai, prokuratūros ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Po konstruktyvios ir dalykiškos diskusijos Seimo narė O. Valiukevičiūtė teigė, jog ją maloniai nustebino policijos pareigūnų entuziazmas kovoje su smurtu artimoje aplinkoje ir jų siūlomos priemonės, kurios leistų efektyviau kovoti su šiais nusikaltimais. „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įsigaliojimas patvirtino niūriausius spėjimus - smurto artimoje aplinkoje mąstai išties sukrečiantys. Policijos duomenimis, nuo įstatymo įsigaliojimo, iki 2012 m. sausio 29 d., policijos įstaigos registravo 4445 iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje, pradėjo 1474 ikiteisminius tyrimus.

Tarp nukentėjusiųjų nuo smurto yra 1288 moterys, 188 vyrai, 143 vaikai. Po pokalbio su policijos vadovais, taip pat policijos pareigūnais, kurie betarpiškai susiduria su smurto atvejais, susidaro įspūdis, kad efektyvesnei kovai trūksta glaudesnio ir geranoriško tarpinstitucinio bendradarbiavimo. Ypač stebina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vangumas steigiant naujus ir finansuojant jau esamus socialinės pagalbos centrus. Dėl to paralyžiuojama nevyriausybinių organizacijų, galinčių operatyviai suteikti kvalifikuotą pagalbą smurto aukoms, veikla ir tuo pačiu neįgyvendinamas vienas pagrindinių įstatymo tikslų - ne tik apsaugoti smurto aukas, bet ir suteikti joms visokeriopą pagalbą, kuri padėtų išsivaduoti iš uždaro smurto rato" - teigia parlamentarė O. Valiukevičiūtė.

Susitikimo metu policijos ir prokuratūros atstovai pabrėžė, jog įgyvendinant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, išryškėjo tam tikros teisinio reguliavimo spragos, kurias būtina pakoreguoti siekiant, kad kova su smurtu būtų efektyvesnė ir tuo pačiu būtų pašalintos bet kokios prielaidos teisėsaugos institucijų nesusikalbėjimui. Diskutuodami sutarėme, jog bendromis pastangomis nedelsiant paruošime būtinus įstatymų pakeitimus ir teiksime juos Seimui.