Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 02 08
R. Paksas: „Derybos derybomis, bet namų darbai yra svarbiau“

Džiaugiantis Vyriausybės vadovo susitikimu su dujas Lietuvai tiekiančios bendrovės atstovu ir tikintis mažesnės jų kainos, akis bado nepadaryti namų darbai dėl mūsų pačių galimybių. Aš kalbu apie konkrečius sprendimus ir veiksmus, kurie artintų Lietuvą prie realios energetinės nepriklausomybės. Tokių nėra, o gyventi tik viltimi, kad galbūt kada nors vietoje keturių milijardų litų per metus mokėsime tris su puse - nedovanotinas valdžios aplaidumas", - vertindamas vakarykštį A. Kubiliaus ir bendrovės „Gazprom" viceprezidento A. Medvedevo susitikimą, sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. Politiko teigimu, susitikimo išvakarėse keistai nuskambėjo informacija apie tai, kad ministrų kabinetas pirmadienį nepatvirtino nutarimo, įpareigojančio valstybei priklausančią įmonę „Klaipėdos nafta" įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą.

 

„Ši Vyriausybė, nuolat, tarsi maldą kartodama užkalbėjimus apie energetinę nepriklausomybę, dar kartą parodė, kad iš tiesų realių sprendimų ir konkrečių žingsnių nedaroma. Gal net atvirkščiai - jie daromi į šoną. Ir toliau tik kalbama apie 2014 metais jau veiksiantį terminalą, biomasės panaudojimą, vėjo ir saulės jėgaines, naują atominę elektrinę, tačiau viskas tik ir lieka kalbomis", - sakė R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario vertinimu, Lietuva šiandien net neišnaudoja savo jau turimų galimybių mažinti priklausomybę nuo dujų vartojimo.

 

„Vyriausybės kalbose taip ir pasiliko renovacijai žadėtas milijardas, valdžios kabinetų stalčiuose tebeguli alternatyvių energijos gamybos šaltinių statybą skatinančių teisės aktų projektai. Per pastaruosius keletą metų padaryta juokingai mažai, siekiant dujas pakeisti kitais energijos šaltiniais ir dėl to atsakomybę turėtų prisiimti visa valdančioji dauguma", - sakė R. Paksas.