Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 02 09
„Tvarkiečiai“ priešinsis cenzūros internete įtvirtinimui
Šiandien partijos "Tvarka ir teisingumas" prezidiumas nutarė paraginti šalies ir Europos politikus priešintis ir nepritarti vadinamojo ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - lietuviškai: Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu) susitarimo tvirtinimui tokiu turiniu, kokiu jis pateikiamas dabar. Šių metų sausio mėnesio pabaigoje Tokijuje pasirašytas ACTA susitarimas oficialiai siekia pažangaus tikslo - griežtinti piratavimo interneto kontrolę ir stiprinti autorinių teisių gynybą.

"Tačiau paaiškėjo, kad tokia redakcija, kokia susitarimas yra pateikiamas, atveria kelius totaliniam žmonių sekimui, asmeninio gyvenimo kontrolei. Susiduriame su padėtimi, kai žinomai problemai - piratavimui sumažinti, yra pasirenkamos visiškai neadekvačios priemonės", - sakė partijos pirmininkas, europarlamentaras, Prezidentas Rolandas Paksas.

Jis informavo, kad partijos prezidiumas įgaliojo partijos frakciją Seime inicijuoti visus įmanomus veiksmus, jog ACTA tokia forma, kokia yra parašyta dabar, Lietuvoje neįsigaliotų ir nebūtų ratifikuota Seime. Jos narė Onutė Valiukevičiutė šiandien jau pradėjo rinkti Seimo narių parašus, reikalaujančius pasirašyto susitarimo neteikti Seimui.

Tokio pat rezultato „tvarkiečiai" sieks ir Europos Parlamente - R. Paksas kartu su kitu europarlamentaru Juozu Imbrasu telks Europos politikus, kurie atmestų dabartinį susitarimo variantą ir ragintų Europos Komisiją sukurti naują, žmogaus laisvių ir teisių suvaržyti neleisiantį, dokumentą.

R. Paksas apgailestavo, kad Lietuva eilinį kartą paskubėjo dėti parašą. Penkios Europos Sąjungos valstybės sutarties dėl ACTA nepasirašė. Viena jų - Estija.

Kai tik ACTA turinys pasirodė viešoje erdvėje, pasaulyje kilo pasipiktinimo banga. Žmonės nerimauja dėl to, kad prisidengdami kova su piratavimu ir už autorines teises, valstybių biurokratai gali gauti įrankį leidžiantį pradėti visuotinė virtualiosios erdvės sekimą, nesvarbu, ar būtų kalbama apie viešą, ar apie privačią erdvę.