Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 03 24
KUR VEDA POLITIKOS KELIAS BE ATSAKOMYBĖS?
Nežinau kodėl ir kas nulėmė tai, jog šiandieniniame pasaulyje politikai už savo sprendimus neatsako ir nėra traukiami atsakomybėn, kai, tuo tarpu, dėl to kenčia visa šalis ar net visa Europos Sąjunga. Kaip pavyzdį galima pateikti situaciją Graikijoje. Tai šalis, kurioje vyriausybė klastojo ir rodė neteisingus ekonomikos rodiklius. Tai šalis, kuri gauna vienas didžiausias ES dotacijas. Taip, būtent tokia šalis, gaudama daug, apgavo visus savo piliečius ir visas kitas Europos Sąjungos šalis. Dabar, už įvykdytą neteisingą politiką, kenčia ne tik Graikijos piliečiai, bet ir ES žmonės. Dėl tokių nusikaltimų atsistatydino šalies premjeras, o į jo vietą „atsisėdo" kitas. Mano manymu, mažai prisiimta atsakomybės už tokius įvykius.

Neteisingi sprendimai dažnai priimami ir kitose šalyse. Nėra nei vienos šalies, kuri susitvarkytų be didesnių ar mažesnių ginčų. Ne išimtis ir mūsų šalis. Kaip manot, ar nebūtų naudinga ir teisinga, kad politikai, priimantys neteisingus sprendimus, už juos ir atsakytų? Kodėl tokiais atvejais, kai nepasitvirtina vienas ar kitas eksperimentinis sprendimas, kenčia ir atsako visi šalies gyventojai, bet ne politikai?

Mūsų šalyje pavyzdžių, už ką galėtų atsakyti ne pensininkai ir socialiai pažeidžiami žmonės, o politikai, irgi netrūksta. O vyksta viskas atvirkščiai - politikai balsuoja, priima įstatymus, net neapgalvoja visų teigiamų ir neigiamų dalykų ir eina prie kito klausimo. Bet ateina laikas, kai įstatymo trūkumai išryškėja ir už tai atsakome mes - piliečiai. Jei kiekvienas politikas neštų atsakomybę ant savo pečių, gal tada nekiltų noras žaisti darbe lyg žaidimų aikštelėje. Gal tada mūsų milijonierius pakeistų žmonės, kurie išmano politiką ir supranta kas yra atsakomybė. Kol kas matome, kad į Seimą patenkama dėl partijos reitingų, o ne dėl gebėjimų mąstyti ir veikti piliečių naudai.

Visur yra nubrėžtos tam tikros ribos ir nustatytos taisyklės, kurių reikia laikytis ir dėl kurių nesilaikymo turime atsakyti. Gaila, kad politika šioje vietoje nėra ta vieta, kur žmogus atsako už savo veiksmus. Mano manymu, visuomenė jaustųsi saugiau ir ramiau, jeigu būtų įvesta tiesioginė demokratija, kada rinkimų atveju valdžioje matytum tą žmogų, kurį išrinkai, o ne tą, kuris papuolė frakcijų ir koalicijų dėka.

 

"Nėra silpnai išsivysčiusių šalių, yra tik silpnai valdomos šalys". Peteris Druckeris

 

Partijos Tvarka ir teisingumas

Šeškinės skyriaus pirmininko pavaduotojas

Anatolijus Larionovas