Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 02 27
SEIMO NARIO A. PETKAUS PRANEŠIMAS: UAB „VILNIAUS ENERGIJA“ SAVO REKLAMOS NELAIKO REKLAMA

Seimo narys Almantas Petkus kreipęsis į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą dėl UAB „Vilniaus energijos" platinamos reklamos turinio atitikimo Lietuvos Respublikos reklamos įstatymui gavo atsakymą, jog įvairiais formatais televizijos ir radijo kanaluose, internete, viešojo transporto stotelėse bei kitose vietose platinama informacija nėra reklama, o tik informacinė medžiaga. UAB „Vilniaus energijos" pateiktame paaiškinime Konkurencijos tarybai teigiama, jog toks parlamentaro skundas iš viso neturėtų būti tiriamas. „Mane nustebino Vilniaus energijos pareiškimai apie tai, kad mano skundas nepriimtinas dėl to, kad neatitinka reklamos turinio, nors viešojoje erdvėje platinamoje medžiagoje aiškiai parašyta, kad ši reklama apmokėta „Vilniaus energijos" akcininkų lėšomis. Išeina taip, kad Vilniaus energija savo reklamos nelaiko reklama."- svarstė parlamentaras Almantas Petkus.

 

Pasak parlamentaro, UAB „Vilniaus energija" analizuodama pateikto skundo turinį rėmėsi vidutinio vartotojo standartu. Bendrovės nuomone, reklamos klaidingumas vertinamas pagal vidutinį vartotoją, kuris būdamas pakankamai informuotas, protingai atidus ir apdairus akivaizdžiai nesusidarytų tokio įspūdžio apie informacinėje medžiagoje pateiktus faktus ir nepadarytų tokių išvadų, kokias padarė parlamentaras.

 

„Keista, kad Vilniaus energija žino geriau, ką turi galvoti standartinis vidutinis vartotojas, negu jis pats. Priešingai, nei teigia Vilniaus energija, protingas, atidus ir apdairus vartotojas supranta, jog šia reklama stengiamasi nusimesti dalį atsakomybės dėl padidėjusių šildymo kainų ir tokia vartotojų viešoji nuomonė apie šią kampaniją nėra jokia paslaptis." - teigė Seimo narys Almantas Petkus.

 

UAB „Vilniaus energijos" paaiškinime nurodyta, kad informacinė kampanija yra skirta informuoti šilumos vartotojus apie šilumos kainos struktūrą ir jos kitimą, ką ji yra įpareigota daryti teisės aktų nustatyta tvarka. Be to, nepriklausomai nuo to, kiek per septynis ar dešimt metų kito pati UAB „Vilniaus energijai" priskiriama kainos dalis visoje viešai skelbiamoje galutinėje šilumos kainoje, vartotojas turi sumokėti už jam suteiktas bendrovės paslaugas.

 

„Galiu pasakyti tik tiek, kad gauti Vilniaus energijos paaiškinimai manęs neįtikino, jog visa šioje gerai apgalvotoje kampanijoje pateikta medžiaga yra tik nereklaminio pobūdžio informacija. Savaime suprantama, kad bendrovė yra įpareigota informuoti vartotojus apie teikiamas paslaugas, bet ar būtina tai daryti visos valstybės mastu, kai Vilniaus energijos paslaugomis naudojasi tik dalis Lietuvos. Tokios, sakyčiau, nepagrįstai didelės sąnaudos tik „informacinio pobūdžio" medžiagos sklaidai atrodo ekonomiškai neproporcingos." - svarstė „Tvarkos ir teisingumo" frakcijos narys Almantas Petkus.