Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 05 02
A. Mazuronis kreipiasi į generalinę prokuratūrą dėl nustatymo neskaidraus AB Turto bankas vykdyto medicinos įrangos viešo pirkimo
Šiandien Seimo narys Andrius Mazuronis kreipėsi į generalinį prokurorą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą ir nubausti atsakingus asmenis dėl AB Turto bankas neskaidriai vykdyto viešo pirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos statomo korpuso medicininei įrangai įsigyti. Į Generalinę prokuratūrą parlamentaras nutarė kreiptis po to, kai jo įtarimus dėl galimų pažeidimų patvirtino Viešųjų pirkimų tarnyba.

 

VPT nustatė, kad konkurso sąlygos buvo sudarytos vienai konkrečiai tiekėjų įmonei, pirkimo dokumentai buvo neaiškūs, dviprasmiški, buvo padaryta daug viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų pažeidimų. Dėl šių priežasčių Viešųjų pirkimų tarnyba AB Turto bankas įpareigojo konkursą nutraukti.

 

„Akivaizdu, kad su tokia gausybe pažeidimų rašomos sąlygos negalėjo būti tik dėl paprasto procedūrų nežinojimo. Įžvelgiu galimą piktnaudžiavimo tarnyba atvejį, vienos ar kitos medicininę įrangą tiekiančios įmonės protegavimą. Todėl generalinio prokuroro prašau pradėti ikiteisminį tyrimą ir patraukti atsakomybėn visus be išimties su šiuo konkursu susijusius asmenis, net paties Turto banko vadovą Arnoldą Burkovskį, kuris yra tiesiogiai atsakingas už visus sprendimus. Tokia praktika, kai valstybės turtas ir lėšos švaistomos į kairę ir į dešinę neprisiimant jokios atsakomybės, vieną kartą turi baigtis. Galbūt pažeidimų ir pažeidėjų paviešinimas padės užbėgti už akių visiems kitiems galimiems piktnaudžiavimo atvejams ateityje.

 

Partija Tvarka ir teisingumas