Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 05 10
Seimo „TVARKIEČIAI“: VLK Direktorius ir sveikatos apsaugos ministras turi prisiimti asmeninę atsakomybę
Po šiandien vykusio susitikimo su Sveikatos apsaugos ministru Raimundu Šukiu Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas" nariai teigia maną, kad tiek Valstybinių ligonių kasų direktorius Algis Sasnauskas, tiek sveikatos apsaugos ministras po skandalo dėl komerciniuose bankuose kaip terminuotų palūkanų indėlių laikytų lėšų vis dėlto turi prisiimti asmeninę atsakomybę. Anot „tvarkiečių", tiek VLK vadovas, tiek jo nekontroliuojantis ministras, turi rimtai susimąstyti, ar gali toliau eiti savo pareigas.

 

„Įvesti tvarką jam patikėtoje srityje privalo ministras. Jeigu jis nesugeba atleisti blogai dirbančių valdininkų, o ieško pagalvos prokuratūroje, tegu atsistatydina pats", ‑ frakcijos nuomonę išdėstė seniūnas Valentinas Mazuronis.

 

Anot Seimo narių, tokie VLK veiksmai, ypač tuo metu, kai ligoninėse yra akivaizdus finansų trūkumas, kai žmonės yra priversti pirkti vaistus už savo pinigus, vengti operacijų ir pan., yra visiškai neprotingi ir skandalingi.

 

„Mums keista ne vien dėl to, kad VLK dėjo pinigus į komercinius bankus terminuotiems indėliams, bet dar ir dėl to, kad juos dėjo žymiai mažesniais procentais negu valstybė tuos pinigus pasiskolino ir perdavė ligonių kasoms. Toks sprendimas visiškai neracionalus ir kenkiantis žmonėms. Tokių veiksmų dangstymas kažkokiais rezervų steigimais ar džiūgavimu, kad sukaupti pinigai bus kažkam kažkada naudingi, mūsų visiškai netenkina. Akivaizdu, jog pinigų laikymas bankuose galėjo būti naudingas kai kuriems politikams ar valdininkams, susijusiems su tų pinigų administravimu. Todėl manome, kad esant tokiai situacijai, VLK vadovas turi būti nedelsiant atleistas iš einamų pareigų, o jeigu ministras neketina to daryti, tai atsakomybę neabejotinai turi prisiimti jis pats ir pasvarstyti apie tolesnį savo kaip ministro darbą", ‑ teigė frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.