Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 03 25
Tvarkiečiai dalyvavo „NOURUZ“ šventėje

Vilniuje, kovo 24 d., Lietuvos Totorių draugija, vadovaujama doc. dr. Ado Jakubausko, surengė gražią tiurkų musulmonų tautų plačiai švenčiamos pavasario šventės „Nouruz" (Naujoji šviesa), senovinės musulmonų Naujųjų metų ir pavasario pradžios šventės, sutikimą. Sovietmečiu draudžiamos ir tik dabar atgaivintos „Nouruz" šventės dalyvius vos sutalpino Karininkų Ramovės aktų salė. Be gausiai dalyvavusių Lietuvos totorių, į šventę atvyko beveik visų kitų Lietuvos tautinių mažumų bendrijų atstovai. Šventinė nuotaika jautėsi vos įėjus. Dalyvių registravimo salės sienas puošė totorių vaikų priešiniai, ant stalų - totorių draugijos veiklą atspindintys leidiniai ir totorių etnografinio paveldo dirbiniai. Čia pat, vilkėdama puošnią tautinę liemenę, prie atskiro stalo savo patirtimi dalinosi garsi totorių kulinarinio paveldo žinovė Varėnos r. totorių bendruomenės pirmininkė Liusia Gaidukevičienė.

 

Šventės organizatorių kvietimu iškilmėse dalyvavo partijos Tvarka ir teisingumas atstovai - Vilniaus miesto tarybos narys Gediminas Rudžionis ir partijos Tautinių mažumų komiteto pirmininkė Nina Šesternikova. Tvarkiečiai atėjo ne tik su gėlėmis - jie įteikė šventės organizatoriams keliasdešimt savaitraščio „Trečioji respublika" egzempliorių, kitą partijos veiklą atspindinčią literatūrą. Laikraščių užteko tik kelioms minutėms. Gaila, bet jų buvo per mažai. Šventei „Nouruz" skirto koncerto pradžioje į sceną pakviesti tvarkiečiai G. Rudžionis ir N. Šesternikova partijos vardu pasveikino jau 600 metų Lietuvoje gyvuojančią totorių bendruomenę. Jie palinkėjo Lietuvos totoriams saugoti ir puoselėti savo kultūrinį paveldą bei tradicijas ir tuo turtinti visos Lietuvos kultūrą.

 

Ypatingai visiems patiko Lietuvos totorių etnokultūros patriarcho ansamblio „Alije" įkūrėjo bei vadovo Aleksandro Melecho ir Lietuvos totorių folkloro vaikų ansamblio vadovės Almiros Trakšelienės režisuotas šventinis koncertas. Totorių dainas keitė azerbaidžaniečių, uzbekų bei kitų tiurkų tautų dainos ir šokiai. Šventę vainikavo totorių vaikų piešinių parodos nugalėtojų, šokėjų bei dainininkų apdovanojimai.

 

Partija Tvarka ir teisingumas, gerbdama bei vertindama tautinių mažumų kultūros tradicijas, palaiko ryšius ir bendradarbiauja su visomos Lietuvoje veikiančiomis tautinių mažumų bendrijomis.

 

 Nuotraukoje: Partijos Tvarka ir teisingumas atstovai taria sveikinimo žodį "Nouruz" šventės dalyviams.

 

Nuotraukoje (iš kairės į dešinę):
Partijos Tvarka ir teisingumas Šeškinės skyriaus pirmininkas, Vilniaus miesto tarybos narys Gediminas Rudžionis;
Lietuvos Totorių draugijos pirmininkas doc. dr. Adas Jakubauskas;
Varėnos rajono totorių bendrijos pirmininkė Liusia Gaidukevičienė;
Partijos Tvarka ir teisingumas tautinių mažumų komiteto pirmininkė Nina Šesternikova;
Totorių ansamblio „Alija" įkūrėjas ir ilgametis vadovas Aleksandras Melechas;
Doc. Galina Miškinienė.

Akimirkos iš šventės „Nourus":