Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2010 11 23
Partijos draugystė su Baltijos cirku.

Jubiliejiniam 15-ajam sezonui besibaigiant esame pilni naujų sumanymų, planų.

Lapkričio mėnesį rengiama Baltijos cirko klounų kolekcijos ekspozicija Baltarusijoje, po rekonstrukcijos atidaromame Valstybiniame Minsko cirke.

Taip pat jau sudėlioti pagrindiniai 2011-ųjų metų sezono programos akcentai. Ruošiamasi II-osios Pasaulinės cirko dienos šventei, kuri vyks 2011-ųjų metų balandžio 16-ąją.

Spalio 24 dieną įvykus baigiamiesiems šių metų pasirodymams neilgai pailsėję kibsime į pasirengimo naujajam sezonui darbus.

Šiuo metu nuotaikos yra dvejopos, viena vertus, jaučiame liūdesį dėl to, kad reikės atsisveikinti su draugais tapusiais artistais - užsieniečiais, kita vertus, nekantraudami laukiame naujojo sezono. Juolab, kad suplanuota ypatingai spalvinga, įdomi, žanrais turtinga programa. Pakviesti tokių žanrų artistai, kurie Lietuvoje nesirodė daugiau, nei 20 metų. Kaip ir visada, svarbiausias atrankos kriterijus - artisto profesionalumas, kurį mes suprantame kaip pagarbą publikai ir tai traktuojame labai plačiai. Tai yra ir pasirodymo kokybė, ir elgesys su gyvūnais (kalbant apie numerius su gyvūnais), ir meninė pasirodymo išraiška ir daugelis kitų veiksnių. Kviečiame gastrolių tokius artistus, kurie žiūrovams, tiek mažiems, tiek dideliems, duoda tai, ko mūsų laikais net už didelius pinigus nenupirksi. Svarbiausia mums yra nenuvilti žiūrovų. Pagrindinis ir neįkainojamas atpildas už mūsų triūsą yra iš žmonių išgirsti padėkos žodžiai, iš nuostabos švytinčios ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų akys, netylančios ovacijos...

Puoselėdami tradicijas drąsiai ir užtikrintai žengiam į ateitį. Matom ir vykdom savo misiją - skleisti Lietuvoje tikrąjį cirko meną, tęsti garbingus senųjų cirko artistų darbus.

Esame vienintelė profesionali cirko organizacija Lietuvoje, sėkmingai reprezentuojame savo šalį užsienyje. Užsienio kolegų įvertinimus liudija Rusijos cirko meno akademijos apdovanojimai Baltijos cirko įkūrėjui ir meno vadovui Petrui Variakojui, bei nuo 2007-ųjų metų narystė Europos cirkų asociacijoje, recenzijos užsienio cirko leidiniuose. Vienas iš svarbesnių kolegų įvertinimų - šiųmetis Pasaulinės cirko federacijos, globojamos Monako princesės Stefany, padėkos raštas už cirko meno ir kultūros sklaidą, dalyvaujant šiemet I-ąjį kartą rengtoje Pasaulinėje cirko dienoje.

Pirmosios cirko trupės Lietuvoje pradėjo kurtis po I-ojo Pasaulinio karo.

Profesionalus cirko kolektyvas susikūrė neužilgo prasidedant II-ąjam Pasauliniam karui. Laimei, yra išlikusios senosios kino kronikos, kuriuose užfiksuotos lietuviško cirko kolektyvo „Vilnius" triumfo pasirodymai. Lietuvos artistai buvo pasiekę didelio meistriškumo ekvilibristikos, žongliravimo, dresiravimo žanruose. Sugalvoti ir rodomi triukai bei ištisi numeriai buvo unikalūs, daugelis jų iki šiol nepakartoti.

Iki pat išyrimo 1989 m. kolektyvas daug gastroliavo už Lietuvos ribų. Prieš 15 metų sugrįžus į Lietuvą, čia radom keletą mėgėjiškų cirko burelių, todėl profesionalią organizaciją turėjom kurti patys. Šiuo metu esam pasiekę tokį įdirbio lygį, jog kaip lygūs bendradarbiaujame su kaimyninių šalių valstybinėmis cirko kompanijomis. Kadangi mumis pasitiki rimti užsienio kolegos ir partneriai mes galime Lietuvos žiūrovams pasiūlyti geriausias cirko programas, aukščiausio lygio artistų pasirodymus. Stengiamės savo programose rodyti ir Lietuvos cirko artistus, jie užsieniečių tarpe negali atrodyti prasčiau - tai įpareigoja tobulėti. Nuostabu stebėti, kaip tobulėja artistas. Tuo turtėjam visi mes, tiek cirko bendruomenė, tiek žiūrovas, svarbiausia - jaunoji žiūrovų karta. Cirko arenoje jie mato nuoširdumą, gebėjimą dirbti kartu, bendravimą su gyvūnais, neįtikėtinus žmonių ir gyvūnų gebėjimus, pagarbą, drąsą, grožį. Artistas turi mylėti gyvenimą ir mokėti tai parodyti.

Pasinaudodami proga partijos „Tvarka ir Teisingumas" Vilniaus skyriaus nariai padovanojo puikią galimybę vaikams iš asocialių šeimų aplankyti cirko spektaklius. Vaikai turėjo galimybę pamatyti linksmus pasirodymus, įsiamžinti nuotraukose bei linksmai ir prasmingai praleisti laisvalaikį Juk vaikams tai nepamirštamas įspudis, kuris liks dar ilgai atmintyje. Tai puiki vieta vaikams kurti ir siekti svajonių.

Cirko pasaulyje turime savo vietą, Lietuva nebėra „užkampis" šiuo atžvilgiu. Tačiau, kalbant apie teisinę Lietuvos cirko artistų padėtį, galima teigti, jog jie yra už įstatymų ribų. Viliamės, jog artimiausiu laikotarpiu šią kryptimi vykdoma veikla duos taip ilgai laukiamų teigiamų vaisių. Aišku, yra sumanymai kurti profesionalią cirko artistų ruošimo įstaiga, tačiau, be palaikymo iš valdžios vyrų tai vargu ar galėtų būti įgyvendinta. Puoselėjamas stacionaraus cirko kompleksas Kaune, kuriam pabaigti vis pritrūksta lėšų. Vis dėlto esame pasiryžę šią idėją įgyvendinti per artimiausius keletą metų. Tuomet cirko pasirodymais bus galima džiaugtis ištisus metus autentiškoje cirko aplinkoje. To nuoširdžiai linkime sau ir cirko gerbėjams. Iki susitikimo po cirko kupolu!

Parengė: Anatolijus Larionovas