Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2012 03 29
VILNIAUS ŠILUMOS ŪKIO PERTVARKYMO LABIRINTAI
Vilniaus miesto savivaldybės valdančioji dauguma su meru A. Zuoku priešaky, kartu su AB „Vilniaus šilumos tinklai" vadovais - direktorius A. Keserauskas ir jo pavaduotojas tarybos narys, frakcijos „Taip" vadovas K. Nėnius paslapčia nuo visuomenės ir tarybos narių vykdo AB „Vilniaus šilumos tinklai" (Vilniaus miesto savivaldybė valdo daugiau nei 95 proc. akcijų) turto pardavimą, tuo pačiu perleisdama nuomai didžiulius valstybinės žemės sklypus Gariūnuose šalia trečios termofikacinės elektrinės.
Šių metų kovo mėnesį UAB „VAATC" vadovai kreipėsi į specialiųjų tyrimų tarnybą „Dėl neskaidraus sandorio" įsigyto turto iš AB „Vilniaus šilumos tinklai" už 3,16 mln. Lt Jočionių g. 13 šalia trečios termofikacinės elektrinės pagrįstumo.Rašte nurodoma, jog nekilnojamas turtas, kurį nupirko UAB „VAATC" už 3,16 mln. Lt yra abejotinos vertės. Tai kiemo aikštelė, tvora, bordiūrai, taip pat nurodoma, kad šiomis lėšomis nepagrįstai gali būti padidintas bendrovės įstatinis kapitalas, pažeidžiant kitų bendrovių akcininkų, t.y.
Vilniaus, Ukmergės, Širvintų, Švenčionių, Šalčininkų, Trakų, Elektrėnų rajonų savivaldybių interesus. Pagrinde dėl šios priežasties UAB „VAATC" direktorius J. Šiaudinis šių metų kovo 22 d. buvo skubiai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pašalintas iš užimamų pareigų.UAB „VAATC" nupirko statinius, kurie nereikalingi ir ateityje nebus reikalingi įmonei. Tuo pačiu Vilniaus šilumos tinklai perleido UAB „VAATC" valstybinės žemės sklypo nuomą apie 40000 kv. metrų ploto.Šiame sklype numatoma pastatyti komunalinių atliekų rūšiavimo, perdirbimo gamyklą. Atliekų mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginių statybos darbus numatoma pradėti 2013 metais.Vilniečiams kyla klausimai, kodėl būtent šalia trečios elektrinės Gariūnuose, netoli miesto centro norima pastatyti antrą regioninį savartyną, kuriame būtų rūšiuojamos, perdirbamos komunalinės atliekos. Kodėl atliekų rūšiavimo gamyklos aikštelės parinkimui neskelbiamas konkursas, viskas daroma slaptai, neinformuojama ir nederinama su visuomene.
Į šiuos klausimus, mąstant, nesunku atsakyti, nes AB „Vilniaus šilumos tinklai" kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dar prieš keletą metų pardavė dalį nekilnojamojo turto šalia trečios termofikacinės elektrinės Gariūnuose UAB „REENERGY" ir UAB „BIONOVUS", kurioms Vilniaus šilumos tinklai perleido valstybinės žemės nuomą ir joms buvo suformuoti žemės sklypai.Šios dvi kompanijos priklauso koncernui „Icor" (buvęs „Rubicon Group"), kuris numato šiuose sklypuose pastatyti bei eksploatuoti komunalinių atliekų deginimo įrenginius.Ne be reikalo AB „Vilniaus šilumos tinklai" prieš kelias savaites pasirašė su bendrovės „KPMG Baltics" vadovaujamu konsorciumu 3 metų 1,7 mln. Lt vertės sutartį, kuri konsultuos Vilniaus miestą šilumos ūkio pertvarkos ir šilumos kainų mažinimo klausimais.Vienas iš konsultantų yra advokatų kontora „Bernotas ir Dominas Glimstedt", kuri konsultavo savivaldybę išnuomojant Vilniaus šilumos tinklus 15 metų Prancūzijos kompanijai „Dalkia" ir daugiau gynė privataus sektoriaus interesus negu savivaldybės.
Dėl to iš anksto galima atspėti, kad bus parengtas planas toks, kokį numatė ir pasirašė sutartyse savivaldybė, AB „Vilniaus šilumos tinklai" ir koncerno „Icor" vadovai, o 1,7 mln. Lt konsultacijoms bus išmesti kaip į balą. Manau, kad dėl tokių galimai neskaidrių sandorių, turėtų susidomėti ir teisėsaugos institucijos.