Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 04 12
Rolandas Paksas: „Žmonių teisė - ne patarti, o spręsti"
Naujos atominės elektrinės statyba - projektas, jau patekęs į Lietuvos energetikos bei politikos istoriją. Nepriklausomai nuo to, kokia bus jo eiga bei baigtis ir nepriklausomai nuo to, ką apie jį mano tauta, kuriai šviečiasi viltis savo valią išreikšti referendume. O jis neabejotinai turi būti ne patariamojo, bet privalomo pobūdžio. Mano pozicija dėl naujos atominės elektrinės statybos vienareikšmė - aš už energetinę šalies nepriklausomybę, tačiau lemiamą sprendimą šiuo klausimu turi priimti visi Lietuvos žmonės.

 

Prasidėjusios politinės spekuliacijos referendumo reikalingumo tema, mėginimai sumenkinti jo reikšmę, vadinant tai populistiniu ėjimu ar bandymai referendumo šalininkus apšaukti elektrinės statybos priešais yra neatsakingi ir demonstruoja elementarų jų autorių politinį trumparegiškumą bei nepakantumą tiems, kas aklai nepritaria dominuojančios daugumos norams.

Šiandien kalbant apie atominės elektrinės naudą ar žalą, žongliruojama nežinia iš kur gautais skaičiais. Visuomenė sąmoningai laikoma absoliučioje nežinioje, matyt, vadovaujantis senu principu, kad drumstame vandenyje lengviau žuvis gaudyti. Tik šiuo atveju darosi nebeaišku, kas ką tikisi sugauti ar apgauti. Šalies premjero raginimas politinėms partijoms apsispręsti dėl atominės elektrinės projekto - visiškai suprantamas. Be politinio palaiminimo ir pritarimo sklandus šio projekto įgyvendinimas Lietuvoje sunkiai įsivaizduojamas. Bet lygiai taip pat jis sunkiai įsivaizduojamas be visuomenės pritarimo.

Visa elektrinės statybos našta ir eksploatavimo rūpesčiai guls ne ant Seimo narių, o ant visos Lietuvos žmonių pečių. Ir tik jie gali nuspręsti, ar yra pasiryžę šią naštą su visomis jos teigiamomis ir neigiamomis pasekmėmis prisiimti. Šiandien principinius sprendimus raginami priimti politikai stovi ant naujų rinkimų slenksčio. Nė vienas jų nežino, ar gaus tautos pasitikėjimą dar vienai kadencijai. Tai - emocinės įtampos, klaidas lemiančio skubotumo ir blaškymosi metas, labai netinkamas svarbiems, į tolimą perspektyvą orientuotiems sprendimas priimti.

Leisdama visuomenei referendume ne pasisakyti, o nuspręsti šalies energetikos ateitį, valdžia parodytų pagarbą ir pasitikėjimą savo valstybės piliečiais, t.y. realiai padarytų tai, ką nuolatos deklaruoja. Tik prieš patikėdama sprendimo teisę, privalo pasidalinti su visuomene visa savo turima tikslia informacija apie naujos atominės statybą. Ko tiesiog nuodėmingai nepadarė iki šiol.