Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 05 30
Šiandien – R. Pakso spaudos konferencija: „Ar grupė politikų gali atimti visuomenės teisę pasirinkti?“
Šiandien, gegužės 30 dieną, 11 val. BNS naujienų agentūroje (Jogailos g. 9/1, Vilnius) įvyks Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko, Prezidento Rolando Pakso spaudos konferencija.

 

Joje politikas pateiks komentarus dėl Europos Žmogaus teisių teismo sprendimo įgyvendinimo.

 

Metų pradžioje šis teismas pripažino, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, neleisdama R. Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose.

 

Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad per apkaltą iš prezidento posto pašalintam R. Paksui turi būti leidžiama dalyvauti rinkimuose. Tai rodo metų pradžioje BNS užsakymu rinkos analizės ir tyrimų grupės RAIT atlikta reprezentatyvi gyventojų nuomonės apklausa.

 

38 procentai apklausos dalyvių pareiškė, kad partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkui, europarlamentarui R. Paksui turi būti leista dalyvauti visuose rinkimuose. Penktadalis respondentų nurodė, kad politikui turėtų būti leista balotiruotis jau 2012 metų Seimo rinkimuose.

 

Paties R.Pakso manymu, jeigu valstybė iš tiesų gerbia žmogaus teises ir pagrindines laisves, tai jos institucijos ir neturėtų stengtis riboti Lietuvos piliečių teisę į laisvus rinkimus, jau nekalbant apie naujus apribojimus, interpretuojant Europos žmogaus teisių teismo sprendimą. „Visuomenė privalo turėti teisę ir galimybę pasakyti, ar jai priimtinas vienas ar kitas politikas, bet ne grupė politikų turėtų spręsti už visuomenę", - sakė Europos Parlamento narys.

 

Be „tvarkiečių" lyderio R. Pakso, spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis ir Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Teisės filosofijos katedros vedėjas, profesorius Alfonsas Vaišvila.

 

Partija Tvarka ir teisingumas