Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 05 01
Rolandas Paksas: „Kada išgirsime dar vieną pažadą atpiginti dujas?“

Bendrovei „Lietuvos dujos" paskelbus, kad nuo liepos mėnesio ji planuoja vartotojams daugiau kaip penktadaliu padidinti dujų kainas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas ironizavo, kad netrukus turėtų pasigirsti ir naujos Energetikos ministro A. Sekmoko iniciatyvos Lietuvai pažadėti jas sumažinti mažiausiai 15 procentų.

 

„Lietuva laukia nesulaukia eilinio ministro pažado ir kalbų apie pigesnes dujas. Ko gero, ministras išlaikė per ilgą pauzę, kuria ir pasinaudojo dujų tiekėjai. Na, o kalbant rimtai - valstybė turi imtis visų jos galioje esančių svertų apriboti bet kokias pelningai dirbančių monopolininkų užmačias didinti kainas. Šiuo atveju kalbame apie dujas ir aš tikiuosi, kad valstybės institucijos, nepaisant „Lietuvos dujų" savininkų spaudimo, šįkart sugebės jam atsispirti", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas. Bendrovė „Lietuvos dujos", kurių didesnę dalį valdo Vokietijos ir Rusijos kompanijos, o Lietuva turi 17 procentų akcijų, iškart po akcininkų susirinkimo pranešė apie ketinimus nuo vasaros vidurio didinti dujų kainas vartotojams. „Suprantu, kad galima rasti dešimtis argumentų dėl kainos didinimo iš kurių vienas visuomet bus toks, kad pasaulio rinkoje dujų kaina nuolat kyla.

Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos komisija turėtų itin įdėmiai įvertinti dujininkų pateikiamus argumentus. Sutikite, kad šimtamilijoninį pelną skaičiuojančios bendrovės noras net penktadaliu didinti dujų kainą, atrodo šiek tiek keistai", - sakė politikas. R. Pakso teigimu, per keletą praėjusių metų valdantieji padarė labai mažai konkrečių sprendimų siekiant dujas pakeisti kitais energijos šaltiniais ir dėl to atsakomybę tenka būtent konservatorių Vyriausybei ir Seimo daugumai. „Manau, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų imtis ryžtingų ir konkrečių žingsnių mažinti priklausomybę nuo dujų vartojimo. Tokios galimybės neišnaudojamos - nežinia, kuriame užsienio banke tebeguli renovacijai žadėtas milijardas, niekaip neįgauna pagreičio alternatyvių energijos gamybos šaltinių statybą skatinančių teisės aktų projektai", - kalbėjo Europos Parlamento narys R. Paksas.