Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 05 14
ES FONDŲ PARAMOS PRARADIMAS LIETUVAI KAINUOTŲ ATEITĮ
Gegužės 10-ą dieną Lietuvą pasiekė gera žinia iš Briuselio - Europos Komisija nutarė atnaujinti šių metų vasarį sustabdytą daugiau nei 0,5 mlrd. litų europinės paramos išmokėjimą Lietuvai.Pirmą kartą Lietuvos istorijoje ES paramos mokėjimas buvo sustabdytas, nes Lietuvos Valstybės kontrolės atlikto audito išvadose nustatyta, kad 26 mln. litų iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų buvo panaudoti netinkamai. Valstybės kontrolė daugiausia neatitikimų nustatė Aplinkos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijų administruojamų projektų vykdytojų atliekamuose viešuosiuose pirkimuose.Dailis Barakauskas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, sako, kad Europos Komisijos sprendimas sustabdyti paramos mokėjimą Lietuvai - rimtas signalas Vyriausybei apie nesugebėjimą dirbti.

Pasak jo, taip pat kyla abejonių, ar valdymo ir kontrolės sistemos Lietuvoje veikia pakankamai efektyviai.„Lietuva sumoka už narystę ES 1,115 mlrd. litų, o būdama jos nare, iš Europos Sąjungos įvairių fondų gauna virš 7 mlrd. litų." - sako Dailis Barakauskas. „Šios lėšos skiriamos ekonominiams ir socialiniams skirtumams tarp ES valstybių mažinti. Taigi, norėdami, kad Lietuvoje būtų kuriamos naujos darbo vietos, plėtojamas verslas, gerinamos socialinės apsaugos, sveikatos priežiūros, švietimo paslaugos, privalome atsakingai žiūrėti į ES paramos panaudojimą. Jei Lietuva prarastų galimybę pasinaudoti šia parama, turėtume pamiršti ir viltis apie geresnę Lietuvos ateitį.

"Dailis Barakauskas teigiamai įvertino Europos Komisijos sprendimą atnaujinti paramos mokėjimą. EK, gavusi Lietuvos pateiktą informaciją apie veiksmus padėčiai ištaisyti ir atlikusi tyrimą dėl ES lėšų panaudojimo, nurodė iš projektų vykdytojų susigrąžinta apie 4,6 mln. litų netinkamų deklaruoti lėšų.Visgi, atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisija (EK) vis dar nėra priėmusi sprendimo atnaujinti paramos mokėjimą Transporto investicijų direkcijos administruojamiems projektams. Parama šiems projektams taip pat buvo sustabdyta dėl galimų pažeidimų.Europinė parama kol kas neteikiama Jakų žiedo šalia Klaipėdos tolesnei statybai (projekto vertė - 58,8 mln. litų), Grigiškių transporto mazgo antrajam etapui (33,75 mln. litų), Vilniaus pietinio išorinio aplinkkelio pirmajam etapui (203,9 mln. litų) ir kitiems svarbiems objektams.