Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 05 31
R. Paksas: „Sprendimo teisė visuomet turi priklausyti žmonėms, o ne valdžiai“
„Latvijos prezidentas V. Zatleras nepabūgo pasukti ryžtingu keliu ir suteikti savo šalies žmonėms teisę patiems įvertinti valdžios žmones ir jų sprendimus. Prezidento siūlymas tautai paleisti parlamentą yra tiesioginės demokratijos apraiška ir Lietuva iš to galėtų tik pasimokyti", - sakė Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Jo teigimu, šiandieniniame pasaulyje politikai bei vykdomoji valdžia vis labiau uzurpuoja visuomenės teisę pačiai spręsti svarbiausius klausimus.

 

„Nebijokime pripažinti, kad šiandien demokratija tėra tik forma. Privalome ją pripildyti turiniu: žmonėms suteikti sprendimo teisę. Visais atvejais - ar tai būtų valdžiai nemaloni Strasbūro byla, ar klausimas dėl pensijinio amžiaus ilginimo, ar dėl valstybės turto privatizavimo arba euro įvedimo - visuomenė privalo turėti teisę ir galimybę pasakyti paskutinį žodį ir priimti sprendimą", - kalbėjo R. Paksas, dar pernai Lietuvai pasiūlęs tiesioginės demokratijos idėją.

 

Politiko teigimu, jeigu visuomenė savo rankose turėtų valdžios kontrolės svertus, daugelis žmonėms nepalankių sprendimų net nebūtų priimta.

 

„Jeigu tauta Lietuvoje galėtų paleisti Seimą, jo darbo kokybė jau vien dėl baimės būti išspirtiems būtų geresnė. Dabar visuomenei suteikta teisė tik kartą per ketverius metus balsuojant per rinkimus įvertinti politikų darbą yra ne demokratija, bet tik jos grimasa", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.