Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 05 17
Rolandas Paksas: „Atominiame projekte kol kas yra per daug neatsakytų klausimų“

Projektuose, kurie pateikti dėl naujos atominės elektrinės statybos, yra labai daug pasiryžimo statyti elektrinę, tačiau ne ką mažiau ir neatsakytų klausimų - įsitikinęs partijos Tvarka ir teisingumas vadovas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko teigimu, pirmiausiai stebina tai, kad pateiktas koncesijos sutarties projektas neatitinka šiandien Lietuvoje galiojančio Koncesijų įstatymo nuostatų. „Seimui siūlomas tvirtinti sutarties projektas neišlaiko šio įstatymo esminių nuostatų dėl tokių sutarčių sudarymo. Antra: koncesijos sutartyje ir ją lydinčių teisės aktų projektuose yra likę daug klausimų, atsakymai į kuriuos iki šiol nėra aiškūs", - sakė politikas. Seimas rytoj ketina pradėti svarstyti įstatymo projektų paketą dėl Visagino atominės elektrinės statybos ir per mėnesį laiko priimti sprendimus dėl galimybės projekto šalims pasirašyti koncesijos sutartį. R. Pakso teigimu, skuba dėl tokio projekto šiandien gali atsigręžti nuolatiniu galvos skausmu rytoj. „Stebina terminai, per kuriuos tikimasi ir siekiama patvirtinti projekto sutarčių ir jam reikalingų teisės aktų projektus.

Šiandien siūloma priimti sprendimą statyti strateginį objektą, tačiau už kokią kainą jis bus statomas atsakymo vis dar nėra. Stebina ir dar vienas dalykas - prieš keletą metų valdantieji kryžiumi krito, kad naujoje atominėje elektrinėje turi būti du nedideli reaktoriai, o dabar sako, kad bus gerai ir vienas itin galingas. Kas atsitiko, kad nuomonė pasikeitė 180 laipsnių?", - stebėjosi politikas. Valdantieji konservatoriai iš tiesų 2008 metais akcentavo, kad „(...) Nėra jokių objektyvių kliūčių - nei techninių, nei ekonominių, nei jokių kitokių kliūčių - statyti atominę elektrinę su optimalaus dydžio reaktoriais. Tik tokia atominė elektrinė galės užtikrinti Lietuvos-Baltijos elektros per davimo sistemos savarankišką stabilų darbą, jos integraciją į sinchroniškai veikiančią europinę UCTE elektros perdavimo valdymo sistemą bei realią Lietuvos elektros energetikos nepriklausomybę nuo Rusijos sistemos (...)" - savo programoje rašė Tėvynės Sąjunga - Lietuvos konservatoriai. Tuo laiku minėtos partijos atstovai akcentavo, kad reaktoriaus galios dydžio pasirinkimą jie laiko ne techniniu, bet strateginiu nacionalinio saugumo sprendimu ir žadėjo tvirtai ir be išlygų reikalauti, kad, pasirenkant reaktoriaus gamintoją, būtų besąlygiškai laikomasi optimalaus Baltijos perdavimo sistemai AE atskiro bloko galingumo sąlygos.

„Dar kartą akcentuodamas, kad partija Tvarka ir teisingumas visuomet pasisakė už Lietuvą kaip atominės energetikos valstybę, o mūsų partija buvo viena iš nedaugelio politinių jėgų, siekusių pratęsti senosios atominės elektrinės darbą po 2009 metų, norėčiau pareikšti labai aiškią poziciją: mes esame už atominės statybą, tačiau galutinis sprendimas dėl šio žingsnio turi priklausyti tautai. Šiuo atveju valdantiesiems nereikėtų dangstytis galimomis referendumo išlaidomis, bet iš tiesų surasti argumentuotus atsakymus į klausimus, kurie neduoda ramybės sklaidant su atominės energetikos ateitimi susijusius dokumentų projektus", - sakė „tvarkiečių" lyderis R. Paksas.