Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 05 18
Rolandas Paksas: „Pedofilijos bylos – ne Gordijaus mazgas, kardais švaistytis nereikia“

„Pastarųjų dienų įvykiai sprendžiant vieno teismo sprendimo įvykdymo klausimą aiškiai parodė, kad valstybės institucijos ne visuomet geba atrasti optimaliausius sprendimo būdus ir bendrą kalbą su visuomene. Aplink vieną istoriją besisukančios baudžiamosios bylos, žmonių mirtys jose - ne Gordijaus mazgas, kurį galima atrišti pasišvaisčius kardais", - vertindamas situaciją dėl įvykdyto teismo sprendimo perduoti mergaitę jos motinai, sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Politiko teigimu, šis veiksmas ne tik nesumažino įtampos ir dalies visuomenės įelektrintų nuotaikų, bet, atvirkščiai, suteikė naujų impulsų ir pridėjo dar daugiau nusivylimo valstybės institucijomis. „Šioje istorijoje nereikėtų kalbėti vien tik apie teismo sprendimo vykdymą ar nevykdymą. Į ją būtina pažvelgti daug plačiau.

 Jeigu laikome save teisine valstybe, Lietuvoje turi būti vykdomi ne tik teismo sprendimai - pirmiausiai joje turi būti kvalifikuotai, operatyviai ir objektyviai ištiriamos bylos, ypač tos, kuriose figūruoja įtarimai pedofilija ir nužudymais. Visuomenė pavargo nuo neatsakytų klausimų, ji praranda kantrybę ir tai iš tiesų tampa pavojinga valstybei", - įsitikinęs R. Paksas. „Tvarkiečių" lyderio teigimu, šiandien valstybės institucijos privalo kuo skubiau objektyviai ir be jokio vilkinimo išnagrinėti visuomenės rezonansą sukėlusias bylas.

„Tam būtina nedelsiant suburti profesionaliausius kriminalistus, prokurorus, teisėjus, peržiūrėti bylų nagrinėjimo terminus, jų nevilkinti. Antra - būtina pareikalauti atsakomybės iš visų institucijų, kurios iš nežinojimo, negebėjimo ar galbūt ir tyčia vilkino būtinus sprendimus, kėlė ir tebekelia visuomenės nepasitikėjimą valstybės teisine sistema ir teisingumu. Jeigu žmonės nesugeba tinkamai dirbti savo darbo, jie turi būti pakeisti, na, o jeigu jų veikloje yra ir sąmoningo veikimo prieš valstybe, jos institucijas ir visuomenę, privalo už tai atsakyti įstatymų nustatyta tvarka", - sakė R. Paksas.