Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 06 01
R. Paksas: „Vyriausybės ekspertų ranką vedžiojo senosios konstitucinės dvasios"

„Premjero potvarkiu sudarytos darbo grupės išvados manęs nenustebino. Vargu, ar kas nors galėjo tikėtis teisingo ir logiško sprendimo. Juolab, kad nenorima matyti problemos esmės - paneigdamas Konstitucinio teismo sprendimą, Strasbūro teismas paneigė apkaltą, kuri ir buvo surengta to sprendimo pagrindu. Pasiūlymuose aiškiai juntamos senosios konstitucinės dvasios ir jų siekis bet kuria kaina pagrįsti antikonstitucinius veiksmus", - įsitikinęs Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.Jo teigimu, siekdama teisingai įgyvendinti Europos žmogaus teisių teismo sprendimą, Vyriausybė pirmiausiai privalėtų peržiūrėti ir tinkamai įvertinti visą apkaltos proceso teisėtumą.

„Pasiūlymai keisti Konstituciją, numatyti konkretų terminą riboti eiti vienas ar kitas pareigas tik dar kartą akivaizdžiai įrodo, kad kai kurie valdžią turintys asmenys nelinkę pasitikėti žmonėmis ir leisti jiems patiems nuspręsti, ką rinkti ar nerinkti Seimo nariu, Prezidentu ar teismo pirmininku. Tad jei taip akivaizdžiai nepasitikima visuomene, ar ji dar gali pasitikėti tos valdžios atstovais ir tikėti pateikiamų išvadų ir pasiūlymų teisėtumu bei aiškinimais? Manau, kad ne", - sakė R. Paksas.

Pasak politiko, nereikėtų pamiršti ir vieno tarptautinio precedento.

 „Šri Lankos respublikos žemės ūkio ministras buvo teisėtai, kaip ir numatė tos šalies Konstitucija ir įstatymai, pašalintas iš užimamų pareigų. Buvo apribotos jo galimybės septynerius metus užimti tam tikras pareigas. Tačiau Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetas pripažino, kad toks apribojimas buvo neproporcingas. Jis lygiai taip pat gali pripažinti, kad neproporcingas yra ir penkių, dešimties ar penkiolikos metų terminas", - kalbėjo „tvarkiečių" lyderis.

Politikas ironizavo, kad yra pamalonintas, kad jis kaip asmuo valstybėje yra taip sureikšminamas, jog dėl to buvo pakeisti įstatymai, o dabar siūloma keisti ir Konstituciją, tačiau siūlo daug paprastesnį sprendimą: pripažinti klydus.„O tą klaidą galima ištaisyti paprastuoju būdu - panaikinti po Konstitucinio Teismo nutarimo priimtus rinkimų įstatymų pakeitimus ir patį nutarimą, o visuomenei suteikti teisę rinkti ir pasirinkti", - komentuodamas Vyriausybei pateiktus ekspertų siūlymus, sakė R. Paksas.