Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2012 05 30
K.KOMSKIS: SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS TARNAUJA PRIVATIEMS ODONTOLOGAMS, O NE PACIENTAMS
Šiandien Seimo narys „tvarkietis" Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą, siekdamas sustabdyti sveikatos apsaugos ministro pasirašytą įsakymą, kuriam įsiteisėjus net valstybinių odontologijos kabinetų pacientai iš savo kišenės turės mokėti beveik už visas odontologijos paslaugas. Anot parlamentaro, iki šiol pacientai, atėję į polikliniką pas gydytoją specialistą odontologą ir gavę paslaugą, turėjo sumokėti tik už paslaugos metu sunaudotas vienkartines priemones ir medžiagas, o už visų paslaugų teikimą (gydytojo darbą, įrangos amortizaciją ir kitas sąnaudas) buvo apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo (PSDF) biudžeto lėšų.

Pasirašęs minėtą įsakymą ministras iš esmės pablogino pacientų specializuotą odontologinę priežiūrą, nes nustatė siaurą sąrašą odontologų paslaugų, kurios apmokamos iš PSDF, tuo metu visos kitos paslaugos bus apmokamos iš paciento asmeninių lėšų, lygiai taip pat, kaip privačiame odontologijos kabinete.„Šiuo įsakymu ministras, neaišku kokiais motyvais ir kokiais teisės aktais vadovaudamasis, susiaurino pacientams galimybę nemokamai konsultuotis ir gydytis. Siekdamas apginti pacientų interesus, kreipiausi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų išsiaiškinta, ar sveikatos apsaugos ministro ir ministerijos valstybės tarnautojų veiksmuose nėra nusikalstamos veikos požymių, bei į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad būtų atliktas minėto teisės akto antikorupcinis vertinimas bei pradėtas tyrimas dėl galimai neskaidrios SAM darbuotojų veiklos.

Neatmetu galimybės kreiptis ir į teismą su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir stabdyti Sveikatos apsaugos ministro įsakymo įsigaliojimą," teigė parlamentaras Kęstas Komskis. Šiuo metu galiojančiame teisės akte nurodoma, kad gydytojo specialisto konsultacija laikomas paciento apsilankymas pas jį turint siuntimą dėl konkrečios priežasties; šio apsilankymo metu atliekami pagal gydytojo specialisto kompetenciją visi pacientui būtini tiriamieji bei gydomieji veiksmai ir raštu teikiami patarimai siuntusiajam gydytojui.Naujame įsakyme numatyta, kad į gydytojo odontologo specialisto konsultaciją bus įtraukta tik gydytojo odontologo specialisto konsultavimas, pacientui reikalingų visų diagnostinių ir šiuo įsakymu patvirtintų procedūrų sąnaudos. Tokiu būdu už visas gydytojų specialistų gydomąsias paslaugas pacientai privalės mokėti patys.