Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 06 05
VILNIAUS SKAUDULIAI. Savireklama sau, realūs darbai sau – arba tankui kiemuose duobių nėra
Kiekvienas kaimas turi savo pagyrūną, savo latrą, savo ilgapirštį ir savo su angelais besišnekantį. Vilniuje neabejotinai surastume pakankamai tokiomis savybėmis garsėjančių žmonių. Tik ar reikia ieškoti, jeigu visas šias ir daugelį kitų savybių įkūnija Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma su meru Artūru Zuoku priešakyje.

 

Prieš savivaldos rinkimus visi vilniečiai daug kartų rado savo pašto dėžutėse spalvotus lankstinukus, atvirlaiškius, personalines skrajutes, kuriose auksinės saulėgrąžos fone švytintis A. Zuokas visiems žadėjo, žadėjo ir žadėjo... A.Zuokas ir jo judėjimas „TAIP" žadėjo išpildyti kone visus vilniečių norus. Žadėjo 20 % pigesnį šildymą, žadėjo šildyti vandenį saulės energija, todėl nemokamai, žadėjo visiems darbą ir profesoriškus atlyginimus. Žadėjo net specialia technika ištirpinti sniegą, o vilniečiams išduoti specialius antbačius, kad nepaslystų ant kai kur dar išlikusio ledo. Nėra reikalo komentuoti į rinkimus ėjusio „TAIP" lyderio propogandinių šūkių. Juk tai pažadai. Patikėjo - kalti patys. Įdomu, ką savireklamos specas A.Zuokas žadės ir kaip manipuliuos vilniečių sąmone eidamas į šių metų Seimo rinkimus? Gal žadės visai nemokamą šildymą arba kiekvienam po kotedžą?

 

O kaip dabar yra iš tikrųjų? Po Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) modernizavimo priedanga, pasikinkiusi biokuro panaudojimo arkliuką A.Zuoko vadovaujamos Tarybos dauguma, sugebėjo priimti sprendimą, leidžiantį VŠT nuomininkui „Dalkia" („Rubikon ICOR") statyti jų lėšomis apie 500 mln. Lt kainuosiantį biokuro katilą. Akivaizdu - tai landa, pro kurią VŠT nuoma bus pratęsta dar ilgiems dešimtmečiams. Vilnius, matyt, neturės tų 500 mln. Lt sumokėti „Dalkiai" („Rubikon ICOR") už pastatytą biokuro katilą. Liks vienintelė išeitis - pratęsti VŠT nuomą, kol pastarieji, suprask, investuotojai, atsiims įdėtus pinigus. Tai spąstai. Valdydami miestui priklausančius VŠT „geradariai" ir toliau pelnysis vilniečių sąskaita. Įbaudžiavimas bus pratęstas.

 

Sostinės biudžetas praskolintas. Nepaisant to, valdantieji randa pinigų steigti Savivaldybės taksi bendrovę, neatsisako statyti šimtus milijonų litų kainuosiantį Gugenhaimą, švaistyti pinigus vilniečių gerovei netarnaujančiai kultūros ir meno parodijai Fluksus ir t.t. Ką galvoti vilniečiams, skaitantiems Kalvarijų gatvėje išstatytus informacinius atsiprašymus, dėl būsimų eismo nepatogumų tiesiant per šią gatvę ir miesto centrą tramvajaus liniją. Reiškia, dėl tramvajaus statybos jau nutarta. Iš kur bus tie 600-700 mln. Lt tramvajui? Tramvajaus linija - ne išeitis. Šiuo metu dėl spūsčių Vilniuje per metus patiriama iki 2 milijardų visuminių nuostolių (kuras, laikas, užterštumas, prastovos ir t.t.). Tramvajaus linija tas spūstis tik padidintų. Kodėl meras nenori pradėti metro statybos - juk yra realūs projektai ir galimybės gauti lėšų iš ES, pritraukiant investuotojus ir visiškai išvengti biudžeto lėšų naudojimo. Kodėl to nenori meras ir valdantieji? Metro įmanoma statyti finansiškai miestui nedalyvaujant ir neabejotinai statyba truks ilgiau negu galima dabartinė mero kadencija. O tramvajaus liniją galima nutiesti iki meravimo pabaigos. Gal kaip tik čia ir slypi nusisukimas nuo metro ir veržimąsis nedelsiant tiesti tramvajaus liniją? Darbai vyktų dabar. Žmonės sako: „Kas mala grūdus, tam byra miltai". Gal šioje liaudies išmintyje ir slypi atsakymas. Keista, VŠT biokuro katilo statybai pinigų nėra, o tramvajams, fluksusams, gugenhaimams, net viešųjų ryšių projektams - tanku traškyti automobilius ir t.t. - pinigų yra. Realiai šiuo metu valdantieji nesirūpina vilniečių gerove, bet abejingi jai ir net veikia prieš ją. Tik taip galima įvertinti valdančiųjų mėginimą atiduoti 25 metams koncesijai Antakalnio ligoninę. Praeitoje kadencijoje A. Zuokas tokią patirtį jau įgijo atidavęs koncesijai Karoliniškių ir N. Vilnios poliklinikas. Deja, tada atėję į valdžią tvarkiečiai (meras J. Imbrasas) tas koncesijas nutraukė. Šiandieną nuo poliklinikų pereinama prie ligoninių - taikomasi atiduoti koncesijai vieną iš 8 savivaldybės ligoninių. Ligoniai netelpa palatose, guli koridoriuose, o merui A. Zuokui ligoninių per daug?! Aktyviai veikiant Tarybos tvarkiečių frakcijai ir kilusio visuotinio pasipiktinimo akvaizdoje net dalis valdančiųjų nedrįso balsuoti už Antakalnio ligoninės atidavimą koncesijai. Šį kartą išsaugoti ligoninę pavyko, bet ar ilgam? Strateginę prichvatizatorių linija išlieka ir galimai bus tęsiama. Todėl vilniečiai turi būti budrūs.

 

Konstituciškai valdžia priklauso piliečiams ir miesto Taryba yra tik jų valios vykdytoja. Dabartinė valdančioji Vilniaus Tarybos dauguma šimtus milijonų litų kainuojančius projektus užsimojusi įgyvendinti neatsiklausdama arba net ignoruodama gyventojų nuomonę. Juk taip buvo su Vilniaus seniūnijų „reforma" faktiškai jas likviduojant.

 

Akivaizdus valdančiosios daugumos nusisukimo nuo eilinių miestiečių pavyzdys - neužtaisytos gilios ir aštrios duobės daugiabučių kiemuose. Jau dabar važiuodami per jas automobiliai braukia apačia. Vilniaus valdantieji švaistydami milijonus į kairę ir į dešinę, 2012 m. daugiabučių namų kiemų tvarkymui ir jų duobių užtaisymui neskyrė nė vieno lito! Jei dabar dar nedidelei kiemo duobei užtaisyti pakaktų kibiro asfalto dangos, tai neužilgo, galutinai išdaužytų ir išsiplėtusių kiemų duobių remontui, reikės milijonų. Po pusmečio kiemai taps įvažiuojami tik galingais visureigiais ar traktoriais. O gal merui tas pats? Jo vairuojamas šarvuotis ar tankas įvažiuos. Patirtis yra. Pravažiuos ir galingais džipais mero komandos nariai. Antra vertus, anokia ten pinigų apyvarta lopant dar mažas kiemų duobes.

 

Kodėl neskiriami pinigai kiemų duobių tvarkymui dabar ? Vėlgi galime įžiūrėti ne rūpestį vilniečių gerove, bet eilinę bręstančią savireklamos kampaniją. Kas kita, tegul ir jau ne tūkstančius, bet milijonus kainuosiantis duobių remontas prieš pat rinkimus. Rinkimų išvakarėse mesti milijonai, o tiek neabejotinai reikės po kelių mėnesių nuolat didėjančių duobių užtaisymui, pasitarnaus A.Zuoko judėjimui „TAIP" kaip dar viena rinkimų propagandos priemonė. Nesvarbu, kad bus skirti ne tūkstančiai, o milijonai tų pačių gyventojų sumokėtų į miesto biudžetą litų, svarbu, kad prieš pat rinkimus galima bus skelbti save geradariais. Iš esmės tai bus tik dar viena viešųjų ryšių savireklamos akcija ir manipuliavimas gyventojų sąmone, siekiant pelnyti ant smūgio dar neatsikvošėjusių rinkėjų balsus. O juk kiemų ir miestų tvarkymas ne malonė, bet valdančiųjų pareiga!

 

Gaila, bet mero vadovaujamą valdančiąją koaliciją „TAIP" pirmiausia domina ne duobės daugiabučių kiemuose, kasdieniai gyventojų rūpesčiai, bet šimtamilijoniniai projektai - tramvajai, gugenhaimai, VŠT biokuro katilas ir t.t. Bet juk „politikos ereliai" musių negaudo...

 

O daugiabučių skruzdėliukai tegul pratinasi. Sunkumai užgrūdina...

 

Tik ar taip turi būti valdomas miestas ir atstovaujami vilniečių interesai ?

 

 

Partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje narys

Gediminas Rudžionis