Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2012 06 05
Kuo užsienio studentai geresni už mūsų - Lietuvos studentus?

Teko girdėti, kad nauja mūsų premjero A.Kubiliaus ir jo koalicijos idėja yra - suteikti užsienyje mokslus bagusiems studentams garantijas patekti į Lietuvos vastybės tarnybą. Labai gera ir graži idėja, jeigu nebūtų diskriminuojami mūsų šalies studentai.

1) Kodėl tokias sąlygas gavo tik užsienyje studijas baigę studentai?

2) Ar tikrai blogiau užsienyje besimokinantis studentas geresnis už Lietuvoje gerai besimokantį studentą?

Kodėl aš sakau blogiau besimokančius užsienio studentus? O todėl, kad nemanau, kad gerai mokslus pabaigęs studentas važiuos dirbti į Lietuvą už tokią alga, kurią pažadėjo valstybė, kitaip sakant tai buvo pavadinta "idėjiniu darbu" su nedideliu atlyginimu ir patirties gavimu. O tai pagal Ūkio ministro R. Žylio žodžius, atlyginimas bus toks, už kurį užteks sumokėti už butą ir gal truputį liks savo poreikiams patenkinti, ar ne juokingai skamba? Koks gerai baigęs mokslus studentas norės važiuoti dirbti už tokią algą į Lietuvą? Nemanau, kad investavus ne mažą sumą pinigų ir laiko mokslams, studentas norės gauti tokį atlyginimą. Manau tai dar viena reklaminė akcija, kuria bandoma privilioti užsienyje gyvenančių žmonių balsus.

Ne paslaptis, kad emigrantų skaičus yra tikrai didelis ir tokios pastangos susigrąžinti Lietuvos piliečius yra sveikintinas. Tačiau pradedame ne nuo to galo. Juk Lietuvoje gausu gabių ir aukštąjį mokslą baigusių studentų, kurie neturi darbo arba dirba ne pagal savo kvalifikaciją. Kodėl negalima suteikti šiems jauniems žmonėms galimybę įsidarbinti vastybės tarnyboje, kur gautų žinių bei išprusimą? Kodėl galvojama, kad svetur mokslus baigęs jaunimas yra gabesnis ir geresnis?

Tai akivaizdus reklamos triukas, kuris apgaus daugelį ir padaugės tų, kurie galvos jog politikai susirūpino mūsų studentais.

Partijos Tvarka ir teisingumas

Šeškinės skyriaus Pirmininko pavaduotojas

Anatolijus Larionovas